Zmiana rozmiaru czcionki

A Decrease font size. A Reset font size. A Increase font size.

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu

O samorządzie

Samorząd Uczniowski

Kilka słów o nas i naszej działalności.

 

Naszym celem jest zmienianie szkoły i wpływanie na to, co się w niej dzieje tak, aby wszystkim uczniom żyło się w niej dobrze i wszyscy byli zaangażowani w jej życie.

W osiągnięciu tego celu pomaga sprawna organizacja – dzięki niej łatwiej coś zaplanować, przygotować, podzielić zadania, dowiedzieć się co kto robi i za co jest odpowiedzialny.

Kto tworzy Samorząd Uczniowski? – Ty, Twoje koleżanki i koledzy – wszyscy uczniowie są jego członkami. Oznacza to, że wszyscy uczniowie mają prawo angażować się w jego prace, przedstawiać ciekawe pomysły, wyrażać głos w ważnej sprawie.

Poprzez działalność w Samorządzie Uczniowskim możecie wpływać na to, co dzieje się w szkole, poznajecie nowych ludzi, poznajecie życie szkoły. Możecie rozwijać swoje pasje i zainteresowania, możecie wzbogacić ofertę imprez szkolnych. Uczycie się współpracy w grupie, wprowadzania równości wśród uczniów, odpowiedzialności. Zdobywacie cenne doświadczenie i bierzecie udział w życiu szkoły. W każdej szkole są uczniowie, którzy cieszą się szczególnym uznaniem, przejawiają inicjatywę do działania i dają się zauważyć na tle innych rówieśników. Swój potencjał i talenty mogą wykorzystać w pracy na rzecz Samorządu Uczniowskiego.

Nadrzędnym celem naszej działalności w tym roku szkolnym jest powrót, po trudnym okresie izolacji, do rytmu imprez, apeli i konkursów, które tworzyły koloryt naszej szkoły. Pragniemy na nowo rozbudzić w uczniach zaangażowanie, współpracę i chęć tworzenia miłej atmosfery w naszej szkole.

Wszystkich chętnych zapraszamy do współpracy!