Zmiana rozmiaru czcionki

A Decrease font size. A Reset font size. A Increase font size.

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu

O projekcie – „Twój krok…”

Jest nam bardzo miło poinformować, że nasze Centrum po raz szósty otrzymało środki na realizację praktyk zagranicznych w Hiszpanii i na portugalskiej wyspie Maderze.

W dniu 21.09.2021 otrzymaliśmy informację o zatwierdzeniu do realizacji wniosku. „Twój krok do europejskiej kariery zawodowej”. To kolejny projekt realizowany w CKZiU nr 1 w Raciborzu.
Centrum otrzymało dofinansowanie w wysokości 438 260,22 zł. Głównym celem Projektu jest zdobycie doświadczenia zawodowego i podniesienie jakości kształcenia zawodowego, wzrost konkurencyjności na krajowym i międzynarodowym rynku pracy.

Gdy tylko sytuacja epidemiologiczna na to pozwoli, z zastosowaniem wszelkich środków ostrożności uczniowie klas III-ich kształcący się w zawodach: technik budownictwa, technik architektury krajobrazu, technik żywienia i usług gastronomicznych i technik hotelarstwa wyjadą na staże zagraniczne do Hiszpanii (Sevilla) i na portugalską wyspę Maderę.

Powyższy projekt jest odpowiedzią na potrzeby uczniów Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu. Najważniejsze cele projektu dotyczą wymiany doświadczeń i podniesienia jakości kształcenia zawodowego, zwiększenia mobilności edukacyjnej i zawodowej uczniów oraz kadry, wzrostu konkurencyjności na runku pracy, poznania zagranicznego systemu szkolnictwa zawodowego a ponadto doskonalenia znajomości języka angielskiego i wzrostu kompetencji osobistych uczestników.

Zapraszamy do poznania historii zagranicznych praktyk realizowanych w CKZiU nr 1 w Raciborzu.

Na stronie szkoły http://www.ckziu1raciborz.idsl.pl) w Menu /Programy Unijne/ERASMUS można m.in. zobaczyć fotorelacje z wcześniejszych mobilności i zapoznać się z produktami projektu.