Zmiana rozmiaru czcionki

A Decrease font size. A Reset font size. A Increase font size.

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu

O projekcie – Portugalia, Sycylia

29 kwietnia 2016 r. Narodowa Agencja opublikowała wyniki konkursu wniosków i projekt „Europejska wymiana doświadczeń szansą na nowoczesną szkołę zawodową” znalazł się na liście projektów zatwierdzonych do realizacji jako jedyny z powiatu raciborskiego. Szkoła pozyskała 108 776 euro.

W ramach działań objętych wnioskiem odbędą się trzy wyjazdy zagraniczne:

  1. Wyjazd uczniów na praktyki zawodowe do Portugalii (technik budownictwa, technik architektury krajobrazu) – maj 2017.
  2. Wyjazd uczniów na praktyki zawodowe na Sycylię (technik usług fryzjerskich, technik analityk, technik żywienia i usług gastronomicznych) – październik 2017.
  3. Wyjazd kadry – szkolenie w portugalskich przedsiębiorstwach i Centrach Kształcenia Zawodowego – czerwiec 2017

Uczniowie, obok stażu w zagranicznych przedsiębiorstwach będą realizowali program kulturowy. Zobaczą Messinę, Syrakuzy, Palermo i Cefalu, Etnę plus Catanię. Ponadto podczas mobilności w Portugalii Sintrę, Cascais i Cabo da Roca oraz Lizbonę.

Młodzież odbędzie też kurs przygotowawczy z języka angielskiego, portugalskiego/włoskiego oraz przygotowanie pedagogiczno-psychologiczne.

Powyższy projekt jest odpowiedzią na potrzeby uczniów i nauczycieli Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 1 w Raciborzu. Najważniejsze cele projektu dotyczą wymiany doświadczeń i podniesienia jakości kształcenia zawodowego, zwiększenia mobilności edukacyjnej i zawodowej uczniów oraz kadry, wzrostu konkurencyjności na runku pracy, poznania zagranicznego systemu szkolnictwa zawodowego a ponadto doskonalenia znajomości języka angielskiego i wzrostu kompetencji osobistych uczestników.