Zmiana rozmiaru czcionki

A Decrease font size. A Reset font size. A Increase font size.

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu

O projekcie – Praktyki zagraniczne najlepszym początkiem Twojej kariery

3 czerwca 2019 r. Narodowa Agencja Programu Erasmus+ ogłosiła wyniki konkursu wniosków w akcji 1. – Mobilność uczniów i kadry w sektorze Kształcenie i Szkolenia Zawodowe.  O dofinansowanie zagranicznych praktyk zawodowych ubiegało się 1035 szkół i podmiotów do tego uprawnionych. Zatwierdzono 287 wniosków.

Jest nam bardzo miło poinformować, że wśród zatwierdzonych do realizacji znalazł się również wniosek Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu „Budowlanka-Gastronomik”. Otrzymaliśmy dofinansowanie wysokości 101 944,00 €.

„Praktyki zagraniczne najlepszym początkiem Twojej kariery”  to 2-letni projekt, który obejmuje wyjazdy na praktyki zagraniczne:

IRLANDIA – maj 2020 – technik analityk, technik architektury krajobrazu i technik budownictwa.

MAJORKA – październik 2020 – technik hotelarstwa, technik żywienia i usług gastronomicznych.

Uczniowie, obok stażu w zagranicznych firmach, będą realizowali program kulturowy w ramach którego zobaczą:

– w Irlandii – Klify Moheru, Wyspy Aran, Park Narodowy Killarney, Płaskowyż Burren, Klify Croaghaun, Dublin, zobaczą m. in. Muzeum browaru Guinnessa, Zamek Dubliński.

– na Majorce – Palmę de Majorka, Valdemossę, Calas de Mallorca, Jaskinie Smocze, Torrente de Pareis, wezmą udział w wieczorze hiszpańskim.

Młodzież odbędzie kurs przygotowawczy z języka angielskiego, hiszpańskiego i przygotowanie pedagogiczno-psychologiczne.

Powyższy projekt jest odpowiedzią na potrzeby uczniów Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu. Najważniejsze cele projektu dotyczą wymiany doświadczeń i podniesienia jakości kształcenia zawodowego, zwiększenia mobilności edukacyjnej i zawodowej uczniów oraz kadry, wzrostu konkurencyjności na runku pracy, poznania zagranicznego systemu szkolnictwa zawodowego a ponadto doskonalenia znajomości języka angielskiego i wzrostu kompetencji osobistych uczestników.