Zmiana rozmiaru czcionki

A Decrease font size. A Reset font size. A Increase font size.

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu

Aktualności

Nowy projekt unijny w Centrum

maj 3, 2016 Aktualności, Wyróżniona No Comments

Kolejny projekt unijny będzie realizowany w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 1 w ramach Programu Erasmus+  Akcja 1 Mobilność uczniów i kadry w sektorze Kształcenie i szkolenie zawodowe. To duży sukces pracowników naszego Centrum, tym bardziej, że to już trzeci projekt.

Narodowa Agencja opublikowała wyniki konkursu wniosków 29.04.2016 i projekt „Europejska wymiana doświadczeń szansą na nowoczesną szkołę zawodową” znalazł się na bardzo wysokim 9 miejscu uzyskując 100/100 punktów. Projekt napisany przez nauczycieli Technikum nr 3 (Iwona Niklewicz-Wróbel, Małgorzata Warwas) jest jedynym przyjętym do realizacji wnioskiem w powiecie raciborskim.

W ramach działań objętych wnioskiem odbędą się trzy wyjazdy zagraniczne:

  1. Wyjazd uczniów na praktyki zawodowe do Portugalii (technik budownictwa, technik architektury krajobrazu) – maj 2017.
  2. Wyjazd uczniów na praktyki zawodowe na Sycylię (technik usług fryzjerskich, technik analityk, technik żywienia i usług gastronomicznych).
  3. Wyjazd kadry – szkolenie w portugalskich przedsiębiorstwach i Centrach Kształcenia Zawodowego.

W ramach projektu szkoła pozyskała 108 776 euro. Uczniowie, obok stażu w zagranicznych podmiotach gospodarczych, będą realizowali program kulturowy. Zobaczą Messinę, Syrakuzy, Palermo i Cefalu, Etnę plus Catanię. Ponadto podczas mobilności w Portugalii Sintrę, Cascais i Cabo da Roca oraz Lizbonę.

Młodzież odbędzie kurs przygotowawczy z języka angielskiego, portugalskiego/włoskiego i przygotowanie pedagogiczno-psychologiczne. 

Powyższy projekt jest odpowiedzią na potrzeby uczniów i nauczycieli Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 1 w Raciborzu. Najważniejsze cele projektu dotyczą wymiany doświadczeń i podniesienia jakości kształcenia zawodowego, zwiększenia mobilności edukacyjnej i zawodowej uczniów oraz kadry, wzrostu konkurencyjności na runku pracy, poznania zagranicznego systemu szkolnictwa zawodowego a ponadto doskonalenia znajomości języka angielskiego i wzrostu kompetencji osobistych uczestników.

„To duży sukces pracowników naszego Centrum, tym bardziej, że na 781 złożonych wniosków zatwierdzonych zostało 215, w tym nasz projekt uplasował się w pierwszej dziesiątce” – mówi Jacek Kąsek Dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 1 w Raciborzu. „Wyniki konkursu zostały opublikowane w dniu, gdy pierwsza grupa uczniów z obecnie realizowanego projektu wyjechała na miesięczną praktykę do Hiszpanii. Staże zagraniczne motywują uczniów do nauki i są wspaniałą okazją do zdobycia doświadczenia zawodowego za granicą oraz poznania innego kraju, jego kultury i tradycji” – dodaje dyrektor Centrum.

Iwona Niklewicz-Wróbel, Małgorzata Warwas


0 comments


Dodaj komentarz