CKZiU nr 1 w Raciborzu

Aktualności

Nowy rok dla LO

Wrzesień 6, 2019 No Comments

Cieszymy się, że zostajecie z nami na kolejne dwa lata. Spotkanie organizacyjne dla słuchaczy Liceum Ogólnokształcącego odbędzie się w dniu 14 września 2019r. (sobota – godz. 10.00) w budynku Budowlanki – Wileńska 6. Kontakt z Sekretariatem – 324154654.

Komunikat – spotkania z Rodzicami

Wrzesień 6, 2019 No Comments

Informujemy, że spotkania z Rodzicami odbędą się 9 września 2019r.

Klasy pierwsze (po gimnazjum) – godz. 16.30,

Klasy pierwsze (po szkole podstawowej) – godz. 17.00,

Pozostałe klasy – godz. 17.00 (klasy czwarte 23.09.2019r. – godz. 16.30).

Spotkanie Rady Rodziców z Dyrektorem CKZiU nr 1 – godz. 18.00.

Powiatowa Inauguracja roku szkolnego

Wrzesień 2, 2019 No Comments

Dziś, po wakacyjnej przerwie, w naszym Centrum, odbyła się Powiatowa inauguracja roku szkolnego 2019/2020. Starosta Raciborski – Grzegorz Swoboda i Dyrektor CKZiU nr 1 w Raciborzu – Jacek Kąsek złożyli nauczycielom i uczniom podziękowania i życzenia sukcesów w nowym roku szkolnym.

Staże zawodowe w ramach projektu unijnego dobiegły końca

Sierpień 31, 2019 No Comments

       Podczas wakacji zakończyła się realizacja drugiego etapu staży uczniowskich w ramach projektu „Podniesienie jakości i atrakcyjności kształcenia zawodowego w Powiecie Raciborskim – CKZiU nr 1 w Raciborzu”. Staż odbyło 15 uczestników, uczniów klas drugich i trzecich w zawodach: technik żywienia i usług gastronomicznych, technik analityk, technik architektury krajobrazu, technik hotelarstwa, technik budownictwa.

DEKLARACJE na egzamin maturalny i zawodowy w 2020

Sierpień 30, 2019 No Comments
Deklaracje na egzamin maturalny w 2020 można składać w sekretariacie Gastronomika:
– uczniowie klas maturalnych – do dnia 30.09.2019
– absolwenci – do dnia 7.02.2020

WYNIKI egzaminów maturalnych i zawodowych

Sierpień 30, 2019 No Comments
Świadectwa potwierdzające kwalifikację w zawodzie i dyplomy oraz wyniki egzaminu zawodowego z sesji czerwiec-lipiec 2019 wydawane będą w dn. 30.08.2019 w sekretariacie Budowlanki od godz. 12.00 oraz w kolejnych dniach w sekretariacie Gastronomika.

Inauguracja roku szkolnego 2019/2020

Sierpień 29, 2019 No Comments

Uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego odbędzie się w dniu 2 września 2019r. Klasy I – III (godz. 10.30 – plac szkolny). Uczniowie klas IV Technikum wezmą udział w Powiatowej Inauguracji Roku Szkolnego (godz. 13.00 – sala sportowa).

Zapraszamy

Ostatni termin badań lekarskich

Sierpień 19, 2019 No Comments

Informujemy, że ostatnim terminem badań lekarskich jest 29 sierpnia 2019r. (czwartek) – godz. 7.30. Miejsce: budynek Gastronomika, Wileńska 8. W szczególnych przypadkach braku możliwości udziału, prosimy o kontakt telefoniczny – 324154654.

Badania lekarza medycyny pracy

Lipiec 30, 2019 No Comments

Informujemy, że badania odbędą się na ul. Wileńskiej 8 (budynek Gastronomika) – II piętro. Zgłaszamy się z Rodzicem. Prosimy zabrać skierowania i dowód tożsamości. W przypadku braku możliwości badań zgodnie z harmonogramem, wyznaczymy dodatkowe terminy.

Nabór do Centrum jeszcze trwa

Lipiec 25, 2019 No Comments

Ogłosiliśmy listy przyjętych na nowy rok szkolny 2019/2020. Gratuluję przyjętym i dziękuję za zainteresowanie Naszą Szkołą. Informuję jednocześnie, że nabór jeszcze trwa. Są wolne miejsca w technikum (technik: agrobiznesu, architektury krajobrazu, analityk, budownictwa, hotelarstwa, żywienia i usług gastronomicznych) oraz w szkole branżowej. Dzwońcie i pytajcie (32 415 46 54).

Pozdrawiam
Jacek Kąsek, Dyrektor CKZiU nr 1 w Raciborzu

Informacja dla Kandydatów

Lipiec 18, 2019 No Comments

Informujemy, że wykaz podręczników na rok szkolny 2019/2020 jest tutaj: http://www.ckziu1raciborz.idsl.pl/podreczniki-2019-2020/) Badania lekarskie odbędą się w Budynku Centrum – Wileńska 8 (Gastronomik). O terminie poinformujemy niezwłocznie po ustaleniu harmonogramu badań. W związku z dużą ilością kandydatów, badania będą przeprowadzane w dłuższym okresie. Dla wyjeżdżających na wakacje ustalimy termin dla nich dogodny.
Kontakt: 324154654
Fajnych wakacji życzę

Jacek Kąsek
Dyrektor CKZiU nr 1 w Raciborzu

60 lat po maturze – Ciekawostka Absolwentów z 1959

Lipiec 18, 2019 No Comments

Otrzymałem ciekawy i bardzo wzruszający list, którego autorem jest Pan Henryk Czyż – absolwent Technikum Budowlanego w Raciborzu z roku 1959. Mając na uwadze wyrażoną zgodę na umieszczenie zdarzenia w Kronice Szkolnej, po rozmowie z Panem Henrykiem, postanowiłem podzielić się z czytelnikami tym niesamowitym wydarzeniem (tekst listu poniżej).
Pozdrawiam Wszystkich Absolwentów Budowlanki i Gastronomika.

Z wyrazami szacunku
Jacek Kąsek
Dyrektor CKZiU nr 1 w Raciborzu

Witamy w Centrum nr 1

Lipiec 17, 2019 No Comments

Szanowni Kandydaci

Bardzo Wam dziękuję za zainteresowanie kształceniem w CKZiU nr 1 „Budowlanka – Gastronomik”. Żałuję, że nie wszyscy kandydaci spełnili swoje oczekiwanie. Przed zakwalifikowanymi – potwierdzenia woli bycia w gronie przyjętych poprzez dostarczenie oryginałów świadectwa oraz wyników egzaminu – termin 24 lipca br.
Dysponujemy jeszcze wolnymi miejscami. Pytajcie.
Informuję także, że wydajemy skierowania na badania dla kandydatów do Technikum nr 2. O terminie badań poinformujemy na naszej stronie.

Pozdrawiam
Jacek Kąsek
Dyrektor CKZiU nr 1 w Raciborzu

Młodzież Budowlanki i Gastronomika na kursach i warsztatach

Lipiec 17, 2019 No Comments

We współczesnej szkole jest jak w biznesie – podstawą sukcesu są ludzie. Inwestowanie w uczniów powinno być ważnym elementem strategii każdej szkoły. Rozwój młodych ludzi, którzy nam zaufali, to rozwój całej szkoły. To także szansa dla lokalnego biznesu. Tego kapitału nie wolno zmarnować – uważa Jacek Kąsek, dyrektor CKZiU nr 1 w Raciborzu. 

Wyniki egzaminu maturalnego 2019 i termin poprawkowy

Lipiec 4, 2019 No Comments

4 lipca od godz. 08:30 na stronie www.oke.jaworzno.pl w Serwisie dla zdających → Serwis maturzysty zostaną zamieszczone wyniki egzaminu maturalnego dla każdego zdającego. Obowiązują loginy i hasła przekazane przez dyrektorów szkół zdającym – w lutym bieżącego roku. Dyrektorzy szkół posiadają dostęp do danych logowania i mogą je Państwu przekazać ponownie, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Technicy hotelarstwa są profesjonalistami w obsłudze klienta

Czerwiec 27, 2019 No Comments

Praca recepcjonisty to nie tylko obsługa gości w obiekcie noclegowym, to również znajomość atrakcji turystycznych w bliższej i dalszej okolicy. Gdzie szukać informacji o zabytkach i innych atrakcjach turystycznych? Tego przyszli technicy hotelarstwa mogli dowiedzieć się podczas warsztatów „Profesjonalna obsługa klienta hotelowego z elementami doradztwa turystycznego”. W gościnnych progach Zajazdu Biskupiego jak zawsze można było połączyć wiedzę z praktyką.

Barman i Barista – nowe kwalifikacje techników żywienia

Czerwiec 27, 2019 No Comments

Dobry barman i barista to wizytówka każdego dobrego lokalu serwującego kawę i koktajle. Przyszli technicy żywienia i usług gastronomicznych wraz z nauczycielami przedmiotów zawodowych odkrywali tajniki tych zawodów na kursach realizowanych w ramach projektu „Podniesienie jakości i atrakcyjności kształcenia zawodowego w Powiecie Raciborskim – CKZiU nr 1 w Raciborzu″.

Technicy budownictwa operatorami maszyn budowlanych

Czerwiec 26, 2019 No Comments

Za nami kursy: „Operatora koparkoładowarki klasy III” oraz „Operatora wózka widłowego (kategoria uprawnień II WJO) wraz z bezpieczną wymianą butli gazowych”. Nowe uprawnienia, operatora koparkoładowarki, zdobyło sześcioro przyszłych techników budownictwa. Kurs operatora wózka ukończyło siedmioro uczestników (6. uczniów i 1 nauczyciel przedmiotów budowlanych).

Nowe kompetencje uczniów Centrum – Kursy hotelarskie

Czerwiec 26, 2019 No Comments

W czerwcu zakończyły się kolejne kursy realizowane w ramach projektu „Podniesienie jakości i atrakcyjności kształcenia zawodowego w Powiecie Raciborskim – CKZiU nr 1″.

Kursy dla uczniów i nauczycieli branży hotelarskiej: „Sprzedaż usług hotelarskich, czyli jak zainteresować klienta ofertą?” oraz „Manager usług hotelarskich” ukończyło 8 uczestników – sześcioro uczniów i dwóch nauczycieli.

Rewelacyjna młodzież Centrum ma już wakacje

Czerwiec 19, 2019 No Comments

Pożegnaliśmy absolwentów trzecich klas szkoły zawodowej. Rozstaliśmy się także z uczniami Centrum na okres wakacji. Rozdaliśmy kilkadziesiąt nagród ufundowanych przez Radę Rodziców za wybitne wyniki w nauce oraz wyjątkowe zaangażowanie w życie szkoły. Doceniliśmy sukcesy uczniów zarówno w kraju oraz na arenie międzynarodowej.
Jesteście rewelacyjni, a ja jestem z Was bardzo dumny.
Dobrych, bezpiecznych i wyjątkowych wakacji życzę Uczniom oraz Pracownikom Centrum.

Serdecznie pozdrawiam
Jacek Kąsek
Dyrektor CKZiU nr 1 w Raciborzu

Zakończenie roku szkolnego

Czerwiec 18, 2019 No Comments

Informujemy, że Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2018/2019 odbędzie się 19 czerwca 2019r. o godzinie 9.00.

 

Technicy analitycy o krwi wiedzą wszystko

Czerwiec 17, 2019 No Comments

W czerwcu zorganizowano dla uczniów zajęcia dydaktyczne w laboratoriach Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Raciborzu. Podczas zajęć, wspólnie z Panią kierownik Barbarą Widrinski, przeszliśmy „szlakiem krwi” rozpoczynającego się poborem krwi od „honorowych dawców krwi”,  a kończąc na jej badaniach bioanalitycznych.