CKZiU nr 1 w Raciborzu

Nasze akcje

Samorząd Uczniowski z wizytą w Wodzisławiu Śl.

13 grudnia 2016, jak co roku Samorząd Uczniowski „Ekonomika” odwiedził podopiecznych Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczo Rewalidacyjnych w Wodzisławiu śl. Były to szczególne odwiedziny – minęło 20 lat odkąd nasz Mikołaj umila chwile dzieciom i obdarowuje je drobnymi upominkami. Była jak zwykle dobra zabawa, gry, konkursy, piosenki i oczywiście wielka radość z tych chwil spędzonych z Mikołajem.
Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam zorganizować „Mikołajki”.

Samorząd Uczniowski.


Uczniowie CKZiU nr 1 wspierają Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Raciborzu

Stałą akcją prowadzoną od lat w październiku przez „Ekonomik” jest zbiórka żywności dla Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Raciborzu. W tym roku akcję prowadzimy wspólnie w całym CKZiU nr 1,

Zbiórka trwała do połowy listopada. Nasza młodzież jak zwykle nas nie zawiodła – udało się zebrać prawie 80 kilogramów karmy dla psów i ponad 8 kilogramów karmy dla kotów, ponadto zabawki, kołdry i poduszki. Razem można więcej! Grupa młodzieży zawiozła zebrane produkty do Schroniska.


Sprzątamy świat nie tylko we wrześniu

W ramach akcji „Sprzątanie Świat 2016”, w październiku uczniowie CKZiU nr 1 przystąpili do konkursu pod nazwą „Oddaj zużyty telefon komórkowy – atrakcyjne nagrody czekają”. Zbieranie telefonów zostało zakończone 18 listopada. Do tego dnia udało się zebrać ponad 9 kilogramów zużytych telefonów. Teraz już tylko czekają na odbiór, a my na ewentualne nagrody.

tel1 tel2