CKZiU nr 1 w Raciborzu

Aktualności

Szkolimy się z Akademią Techniczną

Listopad 16, 2018 No Comments

W ramach stałej współpracy z Akademią Techniczną PPG Deco z Wrocławia, uczniowie Centrum po raz kolejny mieli okazję uczestniczyć w szkoleniu. Tym razem tematem warsztatów była: „Ochrona i pielęgnacja drewna”. Koordynatorami warsztatów byli: Krystyna Parma i Paweł Ładak.

więcej...

Angielski dla maturzystów

Listopad 15, 2018 No Comments

W zeszłym tygodniu w naszym Centrum odbył się konkurs języka angielskiego zorganizowany dla uczniów klas maturalnych. Spośród klas maturalnych zgłosiło się kilkanaście osób, które chciały sprawdzić swoje umiejętności językowe. Celem tej imprezy nie było kolejne sprawdzenie się przed egzaminem maturalnym, ale raczej promowanie rozwijania swoich zdolności oraz zdrowa rywalizacja i dążenie do sprawdzenia siebie w nieco stresującej sytuacji.

więcej...

Uczniowie Centrum rocznicę odzyskania niepodległości świętowali już na Teneryfie

Listopad 10, 2018 No Comments

Polskie specjały na kanaryjskim stole – relacja uczniów Centrum z Dnia Polskiego na Teneryfie.

Uczniowie CKZiU nr 1 w dniach 26.09-24.10.2018r przebywali na praktykach zawodowych na jednej z Wysp Kanaryjskich – Teneryfie. Po wycieczce do Loro Parku i po zobaczeniu klifów Los Gigantes zorganizowali Dzień Polski. Poniżej zamieszczamy relację z tego wydarzenia.

więcej...

Uroczyste obchody 100. rocznicy odzyskania niepodległości

Listopad 10, 2018 No Comments

W Raciborskim Domu Kultury odbyły się uroczyste obchody 100-lecia odzyskania niepodległości. „Za co Kochasz Polskę?” było motywem tej przejmującej gali, przygotowanej przez uczniów Centrum. Uroczystość była też okazją do wręczenia nagród w konkursie fotograficznym „Za co Kocham Polskę?”.

więcej...

Za co Kocham Polskę?

Listopad 8, 2018 No Comments

Z okazji obchodów 100.rocznicy odzyskania niepodległości, Samorząd Centrum, zorganizował konkurs fotograficzny pt. „Za co Kocham Polskę?”. Celem konkursu było ukazanie piękna naszego kraju. Pierwszą nagrodę zdobył Dawid Goc (IIIGT2 – technik geodeta), drugą – Aneta Lankocz (IIIBT3 – technik analityk) oraz Agnieszka Kuc (IBT2 – technik budownictwa).

więcej...

Bananowy song uczniów Centrum

Październik 28, 2018 No Comments

Dżemy, sosy do sałatek czy pasta na kanapki – wszystko to może być zrobione z bananów! Przekonali się o tym uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu, którzy we wrześniu odwiedzili plantację bananów Finca Las Margaritas na Teneryfie.

więcej...

CKZiU nr 1 zajęło I miejsce w szachach

Październik 21, 2018 No Comments

Nasza szkoła zajęła I miejsce w finale rejonowym w szachach drużynowych wojewódzkiej licealiady młodzieży szkolnej. Drużyna CKZiU nr 1 w składzie: Mateusz Płaczek, Aleksandra Czerny, Denis Kwitek i Alicja Bednarz zakwalifikowała się do finału wojewódzkiego, który odbędzie się 7 listopada w Częstochowie.

więcej...

Festiwal Perspektyw 2018

Październik 17, 2018 No Comments

Uczniowie Centrum wraz z nauczycielami wzięli udział w czwartej edycji Festiwalu Perspektyw, który rozpoczął się dzisiaj w Arenie Rafako. Prezentowali zawody oraz opowiadali swoim młodszym kolegom o specyfice kierunków kształcenia w naszej szkole. Festiwal Perspektyw jest częścią projektu edukacyjno-medialnego Nowin Raciborskich pn. Czas na zawodowców, którego celem jest zachęcenie młodzieży do odpowiedzialnego planowania kariery zawodowej.
Fotorelacja (Mikołaj Okulicki).

więcej...


Technicy gastronomii i technicy hotelarstwa na stażach zawodowych na Teneryfie

Październik 16, 2018 No Comments

Czy uważasz, ze praktyki zagraniczne są potrzebne? Czego nowego się nauczyłeś/nauczyłaś?. Co podczas twojego dotychczasowego pobytu wzbudziło największe zainteresowanie?. Czy wyjazd na Teneryfę spełnił Twoje oczekiwania?
Na takie i jeszcze kilka innych pytań właśnie odpowiadali uczestnicy zagranicznych praktyk zawodowych z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu.

więcej...

Uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej

Październik 15, 2018 No Comments

15 października 2018r., w Raciborskim Centrum Kultury, odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Wśród zaproszonych gości byli m.in.: Marek Kurpis – wicestarosta, Beata Smal – przewodnicząca Rady Rodziców, Miroslaw Weisz – dyrektor zaprzyjaźnionej szkoły z Opawy wraz z delegacją oraz byli pracownicy szkół wchodzących w skład Centrum.

więcej...

Osoby zakwalifikowane do udziału w nowym projekcie unijnym

Październik 3, 2018 No Comments
Lista osób zakwalifikowanych do udziału w projekcie PN.
„Podniesienie jakości i atrakcyjności kształcenia zawodowego w Powiecie Raciborskim – CKZiU nr 1”
udostępniona jest na tablicach ogłoszeń w obu budynkach.

więcej...

NABÓR UZUPEŁNIAJĄCY NA UCZESTNIKÓW PROJEKTU

Październik 3, 2018 No Comments

„Podniesienie jakości i atrakcyjności kształcenia zawodowego w Powiecie Raciborskim – CKZiU nr 1 w Raciborzu”
w okresie od 3.10.2018 do 26.10.2018.

więcej...

Lista zakwalifikowanych – Staże zagraniczne

Wrzesień 26, 2018 No Comments

Publikujemy listę zakwalifikowanych do udziału w projekcie Staże zagraniczne inwestycją w przyszłość i sukces zawodowy uczniów, który jest współfinansowany  przez Unię Europejską w ramach programu Kształcenie i Szkolenie Zawodowe – Erasmus + (pobierz).


Trzecie miejsce techników budownictwa w Pradze

Wrzesień 25, 2018 No Comments

W dniach 18-21 września 2018r. uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1, Kacper Gaczyński i Mateusz Jędrosek, rywalizowali z najlepszymi drużynami Republiki Czeskiej i Słowacji w Międzynarodowym Turnieju Budowlanym w Pradze.

więcej...