CKZiU nr 1 w Raciborzu

Aktualności

Mistrzostwo Raciborza siatkarek Centrum

Luty 12, 2020 No Comments

Odbył się Turniej rangi miejskiej w piłce siatkowej szkół ponadpodstawowych. Ogromną niespodziankę sprawiły dziewczyny naszego Centrum. Zajęły I miejsce w turnieju. Pokonały w rywalizacji ZSO nr 1, II LO, ZSOMS oraz ZSE. Skład mistrzowskiej drużyny CKZiU nr 1 w Raciborzu: Natalia Kretek, Karolina Rucińska, Zuzanna Grybsz, Julia Janus, Emilia Krupa, Natalia Wołowiec i Julia Zeman.

więcej...

Sukces techników budownictwa – „Buduj z Pasją”

Luty 12, 2020 No Comments

Jakub Rzerzacz i Kamil Krzykała (technik budownictwa – opiekun – mgr inż.arch. Dawid Piela) zajęli II miejsce w etapie regionalnym ogólnopolskiej olimpiady „Buduj z Pasją” i zakwalifikowali się do finału centralnego.
Zespół Szkół Budowlanych i Ceramicznych w Gliwicach był organizatorem etapu regionalnego olimpiady. Komisja oceniająca wyłoniła zwycięskie zespoły z poszczególnych regionów zgodnie z regulaminem olimpiady w ilości 13 zespołów.

więcej...

Zaangażowanie techników budownictwa

Styczeń 31, 2020 No Comments

W końcu oddaliśmy do użytku parter Gastronomika. Długa historia. „Duży wkład w jej powodzenie mieli technicy budownictwa, którzy wraz z opiekunami Pawłem Ładakiem i Dariuszem Zuzokiem wykonali wiele prac dla obniżenia kosztów inwestycji.”
Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy mieli wkład w rewelacyjny wygląd korytarza Gastronomika.

Jacek Kąsek
Dyrektor CKZiU nr 1 w Raciborzu


Metamorfoza parteru Gastronomika

Styczeń 31, 2020 No Comments

W samo południe, w naszym Centrum, odbyło się uroczyste oddanie do użytku parteru Gastronomika wraz z nowymi salami do nauki języków obcych. Inwestycja była realizowana przez firmę zewnętrzną. Jednak duży wkład w jej powodzenie mieli uczniowie szkoły (technicy budownictwa), którzy wraz z opiekunami Pawłem Ładakiem i Dariuszem Zuzokiem wykonali wiele prac dla obniżenia kosztów inwestycji.

więcej...

Bardzo młodzi a już zainteresowani naszym Centrum

Styczeń 31, 2020 No Comments

W czwartek uczniowie i nauczyciele klas I-III Społecznej Szkoły w Budziskach odwiedzili Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu. Zwiedzając pracownie poznawali miejsca nauki zawodów uczniów klas technikum i szkoły branżowej. Mogli pooglądać i przetestować różny sprzęt i urządzenia.

więcej...

Wizyta studyjna i warsztaty w firmie Wienerberger Cegielnie Lębork

Styczeń 15, 2020 No Comments

Uczestnicy projektu unijnego „Podniesienie jakości i atrakcyjności kształcenia zawodowego w Powiecie Raciborskim – CKZiU nr 1 w Raciborzu”, kształcący się w zawodzie technik budownictwa wraz z opiekunem odbyli wizytę studyjną oraz warsztaty w zakładzie produkcyjnym i magazynowym Wienerberger w Częstochowie.

więcej...

Sukces Centrum w Rankingu Perspektyw

Styczeń 10, 2020 No Comments

Technikum nr 2 w CKZiU nr 1 zajęło w Rankingu Perspektyw 24 pozycję w województwie śląskim i 164 pozycję w Polsce. Wskaźnik rankingowy to 54,12 punktów.
Kryteria Rankingu Techników 2020 to: sukcesy szkoły w olimpiadach (20%), wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (20%), wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (30%) oraz wyniki egzaminu zawodowego (30%).
Gratulujemy.


Zdrowych, szczęśliwych Świąt oraz Dobrego Nowego Roku 2020

Grudzień 24, 2019 No Comments

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia życzę wszystkiego, co najlepsze.
Niech Nowy 2020 Rok obdaruje Was pomyślnością i szczęściem.

Jacek Kąsek
dyrektor CKZiU nr 1 w Raciborzu


U chemików też klimat świąteczny

Grudzień 24, 2019 No Comments

Nadszedł grudzień! Powoli zbliża się okres Bożonarodzeniowy. Świątecznych przygotowań nie zabrakło również u nas w laboratorium chemicznym w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu. Wraz z uczniami klasy 1A4 przygotowaliśmy, tzw. Chemiczną choinkę, wykorzystując i mieszając przy tym różnorakie roztwory.

więcej...

Nasze życzenia dla Was

Grudzień 24, 2019 No Comments

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia Samorząd Uczniowski CKZiU nr 1 w Raciborzu pragnie złożyć serdeczne życzenia radości, spokoju i szczęścia Dyrekcji, Nauczycielom, Pracownikom Szkoły oraz Uczniom i ich Rodzicom. Niech ten magiczny czas przyniesie wiele powodów do zadowolenia.

więcej...

Spotkanie wigilijne

Grudzień 24, 2019 No Comments

W świątecznym nastroju spędziliśmy ostatni dzień nauki w Starym Roku. Odbyły się wigilie klasowe a samorząd uczniowski przygotował kolędową niespodziankę muzyczną. Jesteśmy pod wrażeniem występów naszych artystów. Wesołych Świąt.

więcej...

Konkurs Gastronomiczny „Potrawy wigilijne”

Grudzień 23, 2019 No Comments

Pod patronatem Rady Rodziców odbył się konkurs gastronomicznym dla uczniów CKZiU nr 1 pt. „Potrawy wigilijne”. Organizatorami byli: Paweł Ładak i Piotr Piechaczek. Wzięło w nim udział 16 uczniów podzielonych na zespoły dwuosobowe.

więcej...

Razem „Przeciw mowie nienawiści”

Grudzień 23, 2019 No Comments

Już po raz drugi uczniowie CKZiU nr 1 w Raciborzu wspólnie z pedagogiem szkolnym Betnerowicz Katarzyną uczestniczyli w projekcie edukacyjno-profilaktycznym „Przeciw mowie nienawiści”. Głównym założeniem przedsięwzięcia jest przeciwdziałanie mowie nienawiści oraz przemocy wśród młodzieży.

więcej...

Chemicy z wizytą w firmie CHEMIKA

Grudzień 17, 2019 No Comments

Nauka w szkole w powiązaniu z rzeczywistymi warunkami pracy jest treścią uczenia. Projekty unijne to klucz do zdobywania wiedzy, umiejętności oraz stosowania dobrych praktyk.
Uczniowie CKZiU nr 1 w Raciborzu kształcący się w zawodzie technik analityk wraz z opiekunem wzięli udział w wizycie studyjnej w firmie „CHEMIKA” w Rybniku.

więcej...