Zmiana rozmiaru czcionki

A Decrease font size. A Reset font size. A Increase font size.

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu

Aktualności

Kursy Zawodowe, Wizyty Studyjne, Warsztaty – aktywny styczeń w CENTRUM

luty 2, 2022 Aktualności, Wyróżniona No Comments

Dla Uczniów kształcących się w zawodach: technik budownictwa, fryzjer, technik hotelarstwa i technik żywienia i usług gastronomicznych ostatni czas to ciekawe zawodowe wydarzenia związane z udziałem w realizowanym projekcie unijnym. Działo się. Spotkanie z Mistrzem Świata, wybór najlepszego venue, tworzenie  efektownych dekoracji potraw i poznanie tajników linii produkcyjnej ekologicznych bloczków ściennych.

Dla fryzjerów wizyta studyjna w salonie prowadzonym przez Mistrza świata – Błażeja Adamusa to niebywała okazja do poznania najnowszych trendów w nowoczesnym fryzjerstwie. Udział w pokazie strzyżenia, zabiegu hialuroplastii oraz koloroterapii to tylko jedne z atrakcji tej wizyty studyjnej. Uczestniczki wizyty poznały również system zarządzania firmą jaką jest zakład fryzjerski. Przyszłe mistrzynie grzebienia, kształcące się w zawodzie FRYZJER nie ukrywały, że rady otrzymane od Błażeja Adamusawłaściciela salonu „Wiktoria” w Częstochowie pomogą im w rozwijaniu swojej karierze zawodowej.

Nieco inny charakter miała wizyta studyjna TECHNIKÓW BUDOWNICTWA, którzy mieli okazję poznać cykl produkcyjny bloczków ściennych w firmie PREFABED w Bielsku Białej. Dzięki możliwość poznania pracy laboranta oraz samodzielnego zbadania niektórych cech technicznych bloczków w laboratorium wyposażonym w specjalistyczną aparaturę badawczą. Dyrektor i kierownictwo firmy osobiście prezentowali uczestnikom walory swoich wyrobów, zasady produkcji, omawiali parametry techniczne, oprowadzając uczniów i nauczycieli po linii produkcyjnej. Kierownik Produkcji wyjaśniał istoty procesu wytwarzania swoich wyrobów podkreślając ekologiczne walory t.j. wykorzystanie surowców odpadowych (pyłów) oraz – co jeszcze bardziej istotne – fakt, że nie wytwarzają żadnych odpadów materiałowych, a wszelkie ubytki przetwarzane są ponownie w pełnowartościowy produkt. Młodzież mogła porównać teorię z praktyką i w ten sposób doskonalić swoje umiejętności budowlane.

Oprócz wizyt studyjnych odbyły się również dwa kursy. TECHNICY HOTELARSTWA poznawali tajniki udanej organizacji eventów, dowiedzieli się jak wybrać najlepsze miejsce na wydarzenie, jak wyliczyć budżet i jak sprawnie prowadzić takie projekty.  Rady i wskazówki od prowadzącego na pewno przydadzą się w karierze zawodowej przyszłych pracowników hoteli biznesowych czy Centrów Konferencyjno-Szkoleniowych. Kurs „Event manager-planowanie, organizacja i zarządzanie projektem eventowym” pomoże naszym absolwentom w planowaniu swojej ścieżki awansu zawodowego a oni będą poszukiwanym pracownikiem w sektorze usług turystyczno-hotelarskich.

„Kurs był fajny bo była bardzo luźna atmosfera która sprzyjała pracy. Nauczyłam się rzeźbić w warzywach i owocach, a także nauczyłam się zastosowania poszczególnych noży i chwytu ułatwiającego precyzyjna pracę przy rzeźbieniu.” – tak Kamila podsumowała swój udział w kursie „Carving I stopnia”.

„Kurs był dobry ponieważ mogłem nauczyć się rzeczy które przydadzą się u mnie w domu w czasie imprez.” – dodaje Piotr.

TECHNICY USŁUG ŻYWIENIOWYCH I USŁUG GASTRONOMICZNYCH pod czujnym okiem instruktora przyszli szefowie kuchni wykonywali fantazyjne dekoracje potraw. Dzięki temu szkoleniu wiedzą, że owoce i warzywa potrafią być prawdziwą ozdobą talerza nie tylko jako surówka.

Kursy, wizyty studyjne, warsztaty i doposażenie pracowni realizowane jest w ramach projektu „Podniesienie jakości i atrakcyjności kształcenia zawodowego w Powiecie Raciborskim – CKZiU nr 1 w Raciborzu, etap II” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

Wizyta studyjna w Salonie Błażeja Adamusa

Technicy budownictwa w Firmie PREFABED

Event Manager

CARVING


0 comments


Dodaj komentarz