Zmiana rozmiaru czcionki

A Decrease font size. A Reset font size. A Increase font size.

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu

Aktualności

Hotelarze z wizytą studyjną w dużych hotelach

luty 5, 2020 Aktualności, Wyróżniona No Comments

W dniu 3. lutego 2020 uczestnicy projektu unijnego, kształcący się w zawodzie technik hotelarstwa wraz z opiekunami, odwiedzili dwa duże hotele w Gliwicach: DIAMENT PLAZA**** oraz MODRZEWIOWY DWÓR***. Wizyta studyjna miała charakter prezentacyjno-ćwiczeniowy.

Młodzież zapoznała się z pracą poszczególnych działów hoteli, strukturą organizacyjną i specyfiką funkcjonowania obiektów w różnych okresach roku kalendarzowego. Uczniowie mieli okazje zobaczyć pokoje hotelowe, sale konferencyjne, strefy SPA, zaplecze gastronomiczne oraz zapoznać się z ofertą wymienionych obiektów a także poznać ich historie.

W ramach wizyty zostały przeprowadzone ćwiczenia dotyczące prawidłowego zameldowania gości w hotelu. Uczniowie mieli możliwość zaprezentowania procedury standardowego check-in oraz sytuacji nietypowych, gdy mamy do czynienia z gościem „trudnym” oraz przećwiczyli możliwości rozwiązania takich sytuacji w sposób satysfakcjonujący obie strony. Wszystko pod okiem Kierownika Recepcji Hotelu DIAMENT PLAZA**** – Pani Magdaleny Płonki.

Wizyta była okazją do poznania kulis pracy osób odpowiedzialnych za prawidłowe funkcjonowanie zarówno części hotelowej jak i gastronomicznej poszczególnych obiektów.

Wizyta studyjna odbyła się w ramach projektu pt. „Podniesienie jakości i atrakcyjności kształcenia zawodowego w Powiecie Raciborskim – CKZiU nr 1 w Raciborzu”.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020


0 comments


Dodaj komentarz