Zmiana rozmiaru tekstu

A Decrease font size. A Reset font size. A Increase font size.

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu

Aktualności

Cypr i Teneryfa to cel zagranicznych staży uczniów CKZiU nr 1 w Raciborzu

kwiecień 24, 2022 Aktualności, Wyróżniona No Comments

A gdyby tak zostawić na chwilę naukę w Polsce i wyjechać na zagraniczny staż zawodowy? W CKZiU nr 1 w Raciborzu to możliwe. Już tylko parę dni dzieli uczniów Centrum od wyjazdu na skąpane słońcem europejskie wyspy.

Dwie grupy uczniów klas trzecich Technikum nr 2, którzy pomyślnie przeszli proces rekrutacyjny i zostali zakwalifikowani do udziału w projekcie wyjedzie pod koniec kwietnia na miesięczne staże zagraniczne. Podczas gdy ich koleżanki i koledzy będą realizować praktyki zawodowe w polskich przedsiębiorstwach, uczestnicy projektów odbędą staże na południu Cypru i na Teneryfie w przedsiębiorstwach zgodnych z kierunkiem kształcenia.

Grupa 21 uczniów uczących się w zawodach: technik architektury krajobrazu, technik budownictwa oraz technik agrobiznesu będzie zdobywać doświadczenie zawodowe w Limassol na Cyprze jako uczestnicy projektu „Z nowymi kompetencjami w przyszłość zawodową – CKZiU nr 1 w Raciborzu” realizowanego w ramach akredytacji, którą szkoła uzyskała w ubiegłym roku.

Ponadto, w trakcie stażu dla uczestników zaplanowano udział w bogatym programie kulturowym, który obejmuje wycieczki m.in. do Paphos, Triliklini, Ayia Napa i na przylądek Cape Greco oraz do Fasouri Waterpark.

W 4* hotelu na Teneryfie będzie doskonalić swoje umiejętności zawodowe 18-osobowa grupa przyszłych techników hotelarstwa i techników żywienia i usług gastronomicznych. 

Uczniowie – uczestnicy  projektu „Twój krok do europejskiej kariery zawodowej” oprócz zadań zawodowych  w ramach programu kulturowego odbędą podróż dookoła Teneryfy, zwiedzając Garachico, Maskę, La Lagunę, Puerto de la Cruz. Innymi atrakcjami będzie pobyt w słynnych parkach rozrywki: Loro Park i Siam Park.  Oprócz tego będą się wspinać na wulkan Teide i plażować nad Oceanem Atlantyckim.

Od lutego uczniowie brali udział w przygotowaniu pedagogiczno-językowo-kulturowym. Uczestnicy wzięli udział w przygotowującym kursie języka hiszpańskiego/greckiego, angielskiego a także przygotowaniu psychologiczno-pedagogicznym mającym pomóc im w odnalezieniu się w obcej kulturze. Zaplanowano również spotkanie z przedstawicielem Policji, na którym zostaną poruszone zagadnienia bezpieczeństwa podczas pobytu poza granicami Polski.

Wyjazd na zagraniczne praktyki pozwoli uczniom zdobyć cenne doświadczenie  zawodowe, porównać metody pracy w kraju i za granicą, zetknąć się z nowymi technologiami i metodami pracy, a także poznać nowy kraj, jego kulturę i rozwinąć umiejętności językowe. Dla przyszłych pracodawców uczniów Centrum udział w zagranicznych praktykach zawodowych  jest to jasny sygnał, że potencjalny pracownik ma doświadczenie w pracy w międzynarodowym środowisku, jest otwarty na uczenie się nowych rzeczy, elastyczny i nie boi się zaryzykować.

Zdobyte przez uczniów i nauczycieli kompetencje zostaną potwierdzone odpowiednimi certyfikatami.

Projekt „Z nowymi kompetencjami w przyszłość zawodową – CKZiU nr 1 w Raciborzu” jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej

Projekt Twój krok do europejskiej kariery zawodowej” jest w pełni finansowany z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) w ramach projektu „Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” na zasadach Programu Erasmus+.


0 comments


Dodaj komentarz