Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu

Aktualności

Turniej dwójek siatkarskich chłopców

grudzień 3, 2022 Aktualności, Wyróżniona No Comments

Po przerwie spowodowanej pandemią powrócił do Centrum Turniej dwójek siatkarskich chłopców. Była to już 19 edycja.
W tym roku do organizacji imprezy włączyło się Powiatowe Centrum Sportu. Patronat od lat sprawuje Starosta Raciborski.
Impreza miała wymiar międzynarodowy, gdyż udział wzięły dwójki ze wszystkich raciborskich szkół ponadpodstawowych oraz dwie pary z zaprzyjaźnionej szkoły Střední odborné učiliště stavební Opava.

Uroczystego otwarcia turnieju dokonał Dyrektor Centrum – Jacek Kąsek, a Witold Galiński – trener piłki siatkowej opowiedział o historii zawodów i zasadach gry. W sumie do rywalizacji przystąpiło 14 par. Obsada sędziowska turnieju zapewniona była przez młodzież CKZiU nr 1, która wcześniej przeszła szkolenie, a w dniach 6-8 grudnia 2022 r. przystąpi do egzaminu na Młodzieżowego Sędziego Sportowego.

Grano systemem grupowym, jeden set do 25 punktów. Zwycięzcy poszczególnych grup rozegrali półfinał, a następnie zwycięzcy półfinałów zagrali finał. Przegrani zagrali mecz o miejsce na najniższym stopniu podium.

Zwyciężyła, po emocjonującym meczu, z wynikiem 2:1 para Kacper Kasprzycki/Wojciech Róż z CKZiU nr 2 „Mechanik”, która pokonała parę Jonasz Zolisz/Jakub Thym z ZSO 1. W meczu o trzecie miejsce zwycięstwo wywalczyła dwójka Michał Telejko/Mateusz Klimasz z Zespołu Szkół Ekonomicznych pokonując dwójkę Aleksander Grzybek/Piotr Jakubowski. Nagrody ufundowało Starostwo Powiatowe przy współpracy z Tomaszem Bielińskim z PCS w Raciborzu.

Na przebiegiem turnieju czuwał Witold Galiński – pomysłodawca tego turnieju, a zarazem główny sędzia. W organizację turnieju włączyli się nauczyciele wychowania fizycznego Bogusława Migas i Joanna Toniarz.