CKZiU nr 1 w Raciborzu

Aktualności

Pozdrowienia z Malagi

Październik 25, 2021 Aktualności, Wyróżniona No Comments

W dniu 23.10.2021 r. grupa uczniów kształcących się na kierunkach: technik architektury krajobrazu oraz technik budownictwa wyjechała do Malagi w Hiszpanii na 2-tygodniowe staże zawodowe w ramach projektu „Twój krok do europejskiej kariery zawodowej”. To kolejny projekt realizowany w CKZiU nr 1 w Raciborzu, na realizację którego Centrum otrzymało dofinansowanie w wysokości 102808,00 EURO tj. 438 260,22 zł.

Najważniejsze cele projektu dotyczą wymiany doświadczeń i podniesienia jakości kształcenia zawodowego, zwiększenia mobilności edukacyjnej i zawodowej uczniów, wzrostu konkurencyjności na rynku pracy, a ponadto doskonalenia znajomości języka angielskiego i wzrostu kompetencji osobistych uczestników.

Nierozerwalną  częścią działań projektowych jest poznanie kultury, tradycji, języka kraju praktyk. Dla uczniów zaplanowano program kulturowy.

W poniedziałek z samego rana uczniowie pod opieką koordynatorów zapoznali się ze swoimi pracodawcami i miejscami praktyk.

Powyższy projekt jest odpowiedzią na potrzeby uczniów Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu.

Projekt jest realizowany  ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) w ramach projektu „Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” na zasadach programu Erasmus+.


0 comments


Dodaj komentarz