Zmiana rozmiaru czcionki

A Decrease font size. A Reset font size. A Increase font size.

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu

Aktualności

Zosia Bugla z powołaniem do Kadry Wojewódzkiej Opolskiego Związku Jeździeckiego

styczeń 18, 2023 Aktualności, Wyróżniona No Comments

Podsumowanie Sezonu 2022 Opolskiego Związku Jeździeckiego odbyło się 10 stycznia 2023 r. w Sali Orła Białego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego. Podczas Gali – Zofia Bugla, raciborzanka, uczennica naszej szkoły otrzymała powołanie do Kadry Wojewódzkiej Opolskiego Związku Jeździeckiego na rok 2023. Otrzymała także wyróżnienie za debiut w WKKW za rok 2022.

W sezonie 2022 udało im się wspiąć przez 3 kategorie konkursów i zakończyć sezon kwalifikacją do 1* WKKW oraz zdobyciem III klasy sportowej (red. Zosi i koniowi Afekt „M”).

Do Kadry Wojewódzkiej powoływane są pary, których wyniki uzyskane w roku poprzedzającym moment powołania spełniają normy kwalifikacyjne i zawodnik dysponuje koniem, odpowiednim do startów. Zawodnik ma prawo do używania symboli i barw Opolskiego Związku Jeździeckiego.

Członek Kadry Wojewódzkiej zobowiązany jest do zachowania najwyższych standardów etycznych, kultury osobistej, szacunku do wszystkich osób zaangażowanych w sporty konne, przestrzegania zasad fair play oraz kodeksu postępowania zgodnego z dobrem konia.

W roku 2022 Zosia i Afekt „M” brali udział w licznych zawodach krajowych WKKW w takich ośrodkach jak: SO Bogusławice, Moszna, SK Walewice oraz Facimiech. W zawodach zamykających sezon, które odbyły się we wrześniu w Mosznej para zrobiła ostatni wynik kwalifikacyjny do 1* oraz zdobyła III klasę sportową w WKKW.

W planach na nadchodzący sezon 2023 jest start w 1* oraz zawody w Strzegomiu – jednym z najlepszych ośrodków w Europie. Oczywiście również starty na zawodach ogólnopolskich, gdzie jest planowane zdobycie kwalifikacji 2* oraz II klasy sportowej. Od tego sezonu Zosia oraz Afekt „M” reprezentują barwy Ludowego Klubu Jeździeckiego Moszna. Stadnina koni Moszna jest równie hodowcą konia Afekt „M”.

„Chcemy z Afektem godnie reprezentować Opolski Związek Jeździecki jako członek kadry oraz LKJ Moszna w nadchodzącym sezonie i mamy nadzieję, że będzie on również udany jak poprzedni” – mówi Zosia.

„Chciałam również podziękować mojemu trenerowi Tomaszowi Stachowiakowi oraz Rodzicom za wsparcie oraz wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu” – mówi Zosia.

Droga Zosiu. Gratulujemy sukcesów.


0 comments


Dodaj komentarz