CKZiU nr 1 w Raciborzu

Aktualności

Zajęcia terenowe z pracownikami IMGW

Maj 30, 2017 Aktualności, Wyróżniona No Comments

Geografia to przedmiot, którego najlepiej uczyć się w terenie. Dlatego uczniowie Budowlanki z CKZiU nr 1 wybrali się 30 maja do Miedoni.

Uczniowie zamierzali podpatrzyć pracowników Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej podczas pomiarów hydrologicznych. Kilkanaście dni wcześniej sami mierzyli przepływ Odry w parku miejskim metodą odcinkową/pływakową. A teraz przyszła pora, żeby zobaczyli jak to się robi w pełni profesjonalnie.

Na posterunku wodowskazowym w Raciborzu-Miedoni uczestnicy kursu z zakresu geografii rozszerzonej (IIB i IIG) pod opieką dr Romany Adamczyk mieli okazję poznać pracę hydrologów Państwowej Służby Hydrologiczno-Meteorologicznej od „kuchni”. Zobaczyli trochę starszy, jak i ten najnowszy sprzęt  służący do pomiaru przepływu wody w rzekach: młynek hydrometryczny oraz urządzenie ADCP – Acoustic Doppler Current Profiler – akustyczny dopplerowski przepływomierz profilujący. Po krótkim wprowadzeniu odbyła się demonstracja urządzeń, na którą wszyscy czekali. Panowie hydrolodzy zwodowali ponton i pokazali jak to wszystko działa. Zajęcia terenowe zwieńczyło wspólne zdjęcie i obustronna deklaracja, że nie były to ostatnie warsztaty z udziałem pracowników IMGW (SHM Racibórz).


0 comments


Dodaj komentarz