Zmiana rozmiaru czcionki

A Decrease font size. A Reset font size. A Increase font size.

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu

Aktualności

Z ziemi cypryjskiej do Polski

listopad 10, 2022 Aktualności, Wyróżniona No Comments

Uczniowie architektury krajobrazu stali się nauczycielami dla swoich młodszych koleżanek i kolegów ze Szkoły Podstawowej nr 18, którzy odwiedzili pracownie CKZiU nr 1 przy ulicy Wileńskiej. „Ogrody w szkle” to temat warsztatów, które odbyły się w dniu 9.11.2022 w Centrum.

Po krótkiej prezentacji multimedialnej, ukazującej etapy tworzenia ogrodów w szkle, młodzi adepci tej inspirującej sztuki ochoczo przystąpili do działania. W wyniku ich pracy powstały dwa typy ogrodów. Pierwszy z nich to piękne kompozycje m.in. z roślinami sucholubnymi: aloesem, gruboszem, drugi typ to ogrody z egzotyczną, roślinnością (m.in. kawą, fitonią). Na zakończenie zajęć uczestnicy wzięli udział w quizie sprawdzającym zdobytą wiedzę. Nad przebiegiem warsztatów czuwała Pani Magdalena Masiubańska, która „przeszczepiła” na polski grunt wiedzę zdobytą podczas szkolenia job shadowing na Cyprze. Mamy nadzieję, że ogrody, które dziś powstały, staną się wyjątkową ozdobą wielu domów.

Warsztaty zrealizowano w ramach projektu „Z nowymi kompetencjami w przyszłość zawodową – CKZiU nr 1 w Raciborzu”, który jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej.


0 comments


Dodaj komentarz