Zmiana rozmiaru czcionki

A Decrease font size. A Reset font size. A Increase font size.

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu

Aktualności

Wyjątkowe rozstanie z Absolwentami

kwiecień 27, 2024 Aktualności, Top2, Wydarzenia No Comments

Uczniowie czterech klas Technikum nr 2: 5A5 (technik
analityk, technik geodeta – wych. Bożena Chudzińska), 5B5 (technik architektury
krajobrazu, technik budownictwa – wych. Magdalena Masiubańska), 5H5 (technik
hotelarstwa, technik ochrony środowiska – wych. Aleksandra Wieczorek) i 5Z5
(technik żywienia i usług gastronomicznych – wych. Dariusz Kaptur) zakończyli
edukację w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu.

W uroczystości uczestniczyli: Wicestarosta Marek Kurpis, Przewodnicząca Rady Rodziców Dagmara Gieron oraz Aleksander Zagdański – członek Rady Rodziców.
Dyrektor Centrum – Jacek Kąsek – dziękował uczniom, wychowawcom klas oraz nauczycielom za ich determinację w dążeniu do osiągania celów. „To Wy współtworzyliście klimat naszej szkoły. Pracowaliście sumiennie i byliście aktywni w wielu obszarach jej życia. Stąd też 19 świadectw z wyróżnieniem i 38 nagród za wiele dokonań. Serdecznie Wam za to dziękuję. Jestem z Was bardzo dumny” – mówił dyrektor.
„Jeśli masz dwie drogi do wyboru, wybieraj zawsze trudniejszą dla ciebie. Wiem, że dokonacie dobrych wyborów zawodowych oraz życiowych. Pamiętajcie jednak, że „Analiza własnych życiowych wyborów jest najgorszą rzeczą na świecie. Bo po co nam wiedzieć, co by się stało, gdybyśmy danego dnia poszli w prawo, a nie w lewo, albo gdybyśmy powiedzieli nie zamiast tak? Głowa może od tego rozboleć!” – cytując Mariolę Zaczyńską zakończył dyrektor.
Wicestarosta, w swoim wystąpieniu gratulował uczniom i podkreślał ważność cech. „Odwaga, siła i mądrość to cechy, którymi powinniście się kierować w waszym dorosłym życiu. Niech moc będzie z wami” – życzył wicestarosta.
Dyrektor Centrum wręczył absolwentom świadectwa ukończenia szkoły. Dagmara Gieron i Aleksander Zagdański wręczyli dyplomy i nagrody uczniom w podziękowaniu za ich wyniki w nauce oraz zaangażowanie w życie szkoły. Bogusława Migas wręczyła w imieniu nauczycieli wychowania fizycznego dyplomy za sukcesy sportowe, których było wiele. „Wasze zaangażowanie potwierdza ważność sportu w życiu młodego człowieka” – podsumowała B.Migas.
Przedstawiciele klas dziękowali swoim wychowawcom za ich oddanie i wsparcie. Były uściski i łzy wzruszenia.
Na koniec odbyła się część artystyczna. Wystąpili uczniowie samorządu i klas czwartych żegnających swoich starszych kolegów. Na finał, Aleksandra Toman (2H), Jessica Gatnar (4A) i Hanna Kamalla (1H) brawurowo wykonały utwór Harry’ego Stylesa „Sign of the Times”.
Szczęśliwej drogi, już czas. Życzymy absolwentom niekończących się sukcesów i powodzenia w realizacji swoich zamierzeń.


0 comments


Dodaj komentarz