Zmiana rozmiaru tekstu

A Decrease font size. A Reset font size. A Increase font size.

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu

Aktualności

Wolontariat w „Spektrum”

grudzień 12, 2018 Aktualności, Wyróżniona No Comments

W grudniu, w ramach współpracy ze Stowarzyszeniem Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych i Ich Otoczenia „Spektrum” w Raciborzu, zakończyły się spotkania dla uczniów klas trzecich i drugich z panią Katarzyną Dobrzycką wiceprezes Stowarzyszenia.

Celem spotkań było ukazanie młodym ludziom, czym jest wolontariat oraz jak ważną pełni rolę w rozwoju osobistym oraz zawodowym. Założeniem było rozbudzenie w młodzieży potrzeby niesienia pomocy drugiemu człowiekowi.

I tak się stało…

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu Mikołajkowym zorganizowanym dla dzieci oraz ich bliskich w siedzibie Stowarzyszenia. 4 grudnia we wtorkowe popołudnie Mateusz Płaczek, Szymon Konieczny, Ewa Cichy, Magdalena Jabłońska oraz Sandra Hurycz stali się pomocnikami Świętego Mikołaja. Nie zabrakło uśmiechu na twarzy oraz wielu chwil spędzonych na wspólnej rozmowie. Pojawiły się również łzy wzruszenia.

Liczymy na udział naszych uczniów w kolejnych akcjach na rzecz Stowarzyszenia.

Pamiętaj! Jako wolontariusz masz szansę zobaczyć uśmiech oraz radość osób, którym pomagasz, a także zmienić na lepsze świat swój i innych!

Katarzyna Betnerowicz, pedagog szkolny.


0 comments


Dodaj komentarz