Zmiana rozmiaru czcionki

A Decrease font size. A Reset font size. A Increase font size.

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu

Aktualności

Wizyta Studyjna w Hotelu SZARA WILLA

grudzień 2, 2022 Aktualności, Wyróżniona No Comments

„SZARA WILLA” to nowoczesny hotel w sercu Opola. Grupa techników hotelarstwa odwiedziła gościnne progi tego obiektu podczas wizyty studyjnej. Nasi przyszli hotelarze wysłuchali historii powstania i rozwoju tego niezwykłego miejsca.

Zapoznali się również ze stroną techniczną prowadzenia hotelu, m. in. Z oprogramowaniem używanym do obsługi gości. Pani Anna Zalas – kierownik hotelu, podczas prezentacji działania systemu zwróciła uwagę na kilka funkcji, które ułatwiają pracę recepcjonistom i innym pracownikom hotelu. Młodzi adepci hotelarstwa dowiedzieli się również, jak za pomocą nowoczesnych narzędzi wspomagających ich pracę, obsługiwać różne kanały dystrybucji usług oferowanych przez obiekty noclegowe.

Następnym punktem wizyty było zapoznanie się z działalnością gastronomiczną hotelu. Pani Lidia Czech szczegółowo opowiedziała, jak działa restauracja hotelu, od momentu dostawy produktów przez przygotowanie, stworzenie oferty, wydanie dań, aż po rozliczenie imprezy. Młodzież poznała też moduł programu hotelowego, służący do obsługi pionu gastro. Uczniowie mieli okazję poćwiczyć wprowadzanie receptur, zamawianie potraw, czy generowanie rachunków.

Niezwykłym doświadczeniem było zwiedzanie pionu mieszkalnego – każdy z odwiedzanych pokoi zachwycił uczennice indywidualnym wystrojem i wyposażeniem.

Na uwagę zasługuje fakt, że projekt wnętrz hotelu jest dziełem obu Pań: Anny Zalas i Lidii Czech, które prowadzą firmę, zajmującą się projektowaniem i aranżacją wnętrz. Hotel Szara Willa jest doskonałą wizytówką ich talentu.

Od doświadczonych Pracowników Hotelu, nasi uczniowie dowiedzieli się, także: jak organizować eventy, jak poradzić sobie w sytuacji kryzysowej, jak sprawnie dokonać przekazania zmiany, czy sprawić, by gość po wyjściu z hotelu chciał do niego wrócić.

Na zakończenie wizyty zapoznali się z pracą działu organizacji czasu wolnego gości.

Dziękujemy za serdeczne przyjęcie i ogromną dawkę fachowej wiedzy. Miło jest uczyć się od PROFESJONALISTÓW.

Wizyty studyjne, warsztaty oraz doposażenie pracowni dofinansowane są w ramach projektu „Podniesienie jakości i atrakcyjności kształcenia zawodowego w Powiecie Raciborskim – CKZiU nr 1 w Raciborzu, etap II” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.


0 comments


Dodaj komentarz