Zmiana rozmiaru czcionki

A Decrease font size. A Reset font size. A Increase font size.

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu

Aktualności

Wizyta studyjna i warsztaty w firmie GEOLINE w Zabrzu

kwiecień 3, 2022 Aktualności, Wyróżniona No Comments

Technicy geodeci wybrali się na warsztaty geodezyjne i wizytę studyjną do firmy Geoline w Zabrzu, gdzie zapoznali się z funkcjonowaniem firmy geodezyjnej. Firma geodezyjna przeprowadza przeglądy i naprawy sprzętu geodezyjnego.

Zajmuje się również innowacyjnymi i nowoczesnymi technologiami pomiarowymi, które są wykorzystywane przez geodetów pracujących w firmach geodezyjnych. W ramach warsztatów uczniowie pod okiem pracowników firmy wykonali pomiary tachimetrem zrobotyzowanym (samoobsługowym) oraz zaplanowali i przeprowadzili nalot nad terenem firmy z użyciem drona. Po przeprowadzonych pomiarach z pomocą pracowników firmy opracowano ortofotomapę i zapoznano uczniów z podstawami fotogrametrii. Dziękujemy firmie Geoline za przeprowadzenie warsztatów i zapoznanie uczniów z innowacyjnymi metodami pomiarowymi.

Wizyta studyjna oraz warsztaty zrealizowane zostały w ramach projektu „Podniesienie jakości i atrakcyjności kształcenia zawodowego w Powiecie Raciborskim – CKZiU nr 1 w Raciborzu, etap II” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.


0 comments


Dodaj komentarz