Zmiana rozmiaru czcionki

A Decrease font size. A Reset font size. A Increase font size.

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu

Aktualności

Wiedeński klimat Świąt Wielkanocnych

kwiecień 3, 2023 Aktualności, Wyróżniona No Comments

Bardzo wczesnym rankiem, w piątek 31 marca, grupa uczniów naszego Centrum wyruszyła na wycieczkę do Wiednia. Zbliżając się do austriackiej stolicy, już w autobusie, usłyszeliśmy wprowadzenie pani pilot na temat kraju i jego kultury oraz miejsc, których zwiedzanie zaplanowaliśmy.

Naszą wizytę w Wiedniu zaczęliśmy od Domu Hundertwassera i była to najbardziej ekscentryczna spośród budowli, które mieliśmy okazję zobaczyć tego dnia. Jego bryła stroni od linii prostych i obrośnięta jest roślinami. Dominują żywe kolory, dużo jest też elementów ozdobnych jak na przykład mozaiki.

Następnie udaliśmy się bliżej centrum miasta, aby zobaczyć budynki austriackiego parlamentu, ratusz, operę, cesarski Hofburg a także słynną Katedrę św. Szczepana z misternymi zdobieniami. Spacerowaliśmy znaną Kärntner Strasse i odwiedziliśmy Plac Graben gdzie mogliśmy delektować się wiedeńską kawą, tortem Sachera czy Kaiserschmarrn czyli cesarskim omletem z Wiednia.

Późnym popołudniem odwiedziliśmy Pałac Schönbrunn – letnią rezydencję Habsburgów z rozległymi ogrodami. Tam też odbywał się jarmark świąteczny. Przepiękne dekoracje, ręcznie robione bajeczne ozdoby oraz zapachy tradycyjnych potraw pozwoliły nam poczuć klimat zbliżających się Świąt Wielkanocnych.


0 comments


Dodaj komentarz