CKZiU nr 1 w Raciborzu

Aktualności

Warsztaty językowe w Londynie

Kwiecień 12, 2017 Aktualności, Wyróżniona No Comments

Co myślisz o Królowej? Jak i gdzie w Londynie spędzasz czas wolny? Co najczęściej jadasz na obiad? Czy o 17 pijesz herbatkę? Dlaczego kruki nie mogą opuścić Londyńskiej Tower? – te i wiele jeszcze innych pytań mieli za zadanie zadać Londyńczykom uczniowie CKZiU nr 1 podczas warsztatów językowych w Londynie.

W piątek 31 marca 2017 roku 22-osobowa grupa uczniów wraz z opiekunami Aleksandrą Wieczorek i Mirosławą Bajsarowicz-Placek wyruszyła w długą drogę do Londynu. Podróż autokarem minęła nam nadspodziewanie szybko i przyjemnie z przerwą na promie z którego można było podziwiać białe klify w Dover. Rano w świetnych humorach po kilku primaaprilisowych żartach naszego pilota – nieocenionego pana Krzysztofa Owczarka od razu ruszyliśmy na podbój miasta. Zwiedziliśmy Tower of London, Tower Bridge, zobaczyliśmy The Globe Theatre, Doki Św.Katarzyny. Następnie przez pasaż Hay’s Galleria przeszliśmy na Borough Market – raj dla smakoszy i kulinarnych entuzjastów, których w naszej szkole nie brakuje. Było to idealne miejsce na późny lunch, które urzekło nas kolorami, zapachami i smakami z całego świata. Następnie przechodząc przez Most Milenijny dotarliśmy do Katedry Św. Pawła, a na koniec zwiedziliśmy londyńskie City i zostaliśmy rozlokowani u angielskich rodzin.

Program kolejnych dni warsztatów był bardzo bogaty. Zwiedziliśmy jeszcze Muzeum Figur Woskowych Madame Tussauds, Muzeum Historii Naturalnej oraz Muzeum Techniki. Byliśmy również w National Gallery ,British Museum, na Piccadilly Circus, Trafalgar Square, w Chinatown, pod Pałacem Buckingham, gdzie mogliśmy zobaczyć zmianę warty. Spacerowaliśmy po pięknych, kolorowych wiosną londyńskich parkach. Zrobiliśmy sobie zdjęcie na tle Big Bena, czerwonych budek telefonicznych i piętrowych autobusów. Była też okazja do zrobienia zakupów na Oxford Street i odwiedzenia ulicy Pokątnej i Śmiertelnego Nokturnu oraz Ministerstwa Magii – miejsc świetnie znanych fanom Harry’ego Pottera. W ostatni dzień obejrzeliśmy Londyn z perspektywy London Eye, odwiedziliśmy 10 Downing Street – rezydencję Premiera Wielkiej Brytanii, płynęliśmy statkiem po Tamizie, jechaliśmy kolejką linową łączącą dwa jej brzegi podziwiając m.in. budynek O2 Arena, panoramę doliny Tamizy jak i wieżowce w centrum Londynu. Dotarliśmy do Greenwich gdzie zwiedziliśmy Muzeum Morskie i zobaczyliśmy miejsce gdzie przebiega Południk zerowy. To był koniec naszej londyńskiej przygody. Podczas wszystkich tych dni braliśmy udział w licznych konkursach i quizach orgaznizowanych przez naszego pilota, np. konkurs na najzabawniejsze selfie, na najciekawsze zdjęcie, relacje z muzeów i ze spotkań z ulicznymi artystami. Te wszystkie zadania dały nam możliwość doskonalenia naszych umiejętności językowych jak i były okazją do wygrania ciekawych nagród.

To był wspaniały wyjazd, który na długo pozostanie w naszej pamięci.

Aleksandra Wieczorek


0 comments


Dodaj komentarz