Zmiana rozmiaru czcionki

A Decrease font size. A Reset font size. A Increase font size.

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu

Aktualności

Warsztaty GEO-EKO

maj 2, 2016 Aktualności, Wyróżniona No Comments

W dniu 29.04.2016r., w budynku przy ul. Wileńskiej 6 CKZiU nr 1, odbyły się warsztaty Geo-Eko (geodezja i ekologia). Spotkania z gimnazjalistami są częścią cyklu, mającego na celu zapoznanie młodych ludzi z kształceniem zawodowym. Nasze działania wpisują się w realizowany projekt „Czas na Zawodowców”. Gościliśmy uczniów z Gimnazjum nr 1 i Gimnazjum nr 3 z Raciborza oraz z Gimnazjum z Nędzy.

Tym razem uczniowie Technikum nr 1 (Budowlanka) zaprezentowali gimnazjalistom zawody: technik ochrony środowiska i technik geodeta.

Po prezentacji zawodów, gimnazjaliści udali się na warsztaty, gdzie samodzielnie wykonywali pomiary, m.in. pomiar odległości dalmierzem, ustawienie i spoziomowanie niwelatora a następnie wykonanie odczytu, wyznaczenie punktu pośredniego na zadanej linii za pomocą węgielnicy (przyp. dalmierz, węgielnica, niwelator to tylko niektóre urządzenia wykorzystywane w pracy geodety).

Pomiary geodezyjne odbywały się na podwórku Budowlanki. Najciekawszą konkurencją było wyznaczenie wieloboku na czas za pomocą niwelatora. Gimnazjaliści wykonywali zadania w grupkach dwuosobowych. Z zadaniem najlepiej poradzili sobie uczniowie z Gimnazjum w Nędzy, uzyskując najkrótszy czas wykonania.

W ramach warsztatów z ochrony środowiska, gimnazjaliści oznaczali ph gleby oraz sprawdzali twardość wody.

Mamy nadzieję, że nasza inicjatywa wpłynie na poprawę wiedzy na temat pracy w ciekawych zawodach.

Franek Sztuka


0 comments


Dodaj komentarz