CKZiU nr 1 w Raciborzu

Aktualności

W Centrum stawiamy na dobre uczniowskie relacje

Grudzień 5, 2022 Aktualności, Wyróżniona No Comments

Dobre relacje wśród uczniów są ważnym elementem kształtującym pozytywny klimat w CKZiU nr 1. Taki cel realizowały Mirosława Bajsarowicz-Placek i Aleksandra Wieczorek organizując cykl wyjazdów dydaktyczno-turystycznych dla naszych uczniów. Podczas tych wycieczek uczniowie klas pierwszych mogli nie tylko poznać i polubić się nawzajem ale także zbudować relacje z koleżankami i kolegami z klas starszych co z pewnością przyczynia się do stworzenia przyjaznej atmosfery w naszej szkole. Co więcej wszyscy mogli zaspokoić ciekawość świata i poszerzyć swoje horyzonty.

Oto krótka relacja z naszych wycieczek:

28 października odbył się wyjazd do Katowic, podczas którego uczniowie wzięli udział w multisensorycznej wystawie „Van Gogh – zanurz się w świecie obrazów” oraz mieli okazję pospacerować po osiedlu Nikiszowiec zachwycającym wspaniałą architekturą i atmosferą dawnego Śląska.

17 listopada uczniowie wybrali się do Opola, by w Teatrze im. J. Kochanowskiego obejrzeć spektakl pt. „Wątpliwość”. Sztuka J.P. Shanleya, która była sensacją na Brodwayu zrobiła na wszystkich ogromne wrażenie i skłoniła do wielu rozmów podczas wspólnego spaceru po Opolu.

Podczas ostatniego wyjazdu do Wrocławia (2 grudnia 2022 r.) uczniowie zwiedzili fascynujące miejsce – Muzeum Iluzji, gdzie iluzja spotyka się ze sztuką i wynalazkami naukowymi, fizyka i optyka przedstawione są razem przy pomocy tajemniczych dzieł sztuki i klasycznych zagadek. Było to wyjątkowe doświadczenie podczas którego uczniowie mogli rysować światłem, tworzyć cienie czy znaleźć się w świece do góry nogami. Następnie zwiedziliśmy nietypową atrakcję Wrocławia – Kolorowe Podwórka. Jest to miejsce, gdzie stare XIX wieczne kamienice zostały pokryte niesamowitymi barwami, malowidłami i ceramiką za sprawą artysty Mariusza Mikołajka. Na koniec cała grupa odwiedziła Jarmark Bożonarodzeniowy na Wrocławskim Rynku, gdzie pośród pachnących lasem choinek i aromatu czekoladowych pierników czekała moc atrakcji i niespodzianek.


0 comments


Dodaj komentarz