CKZiU nr 1 w Raciborzu

Aktualności

VII Powiatowy Konkurs Wiedzy Ekonomicznej

Kwiecień 11, 2017 Aktualności, Wyróżniona No Comments

Gimnazjum z Kuźni Raciborskiej zwycięzcą VII Powiatowego Konkursu Wiedzy Ekonomicznej

W piątek 7 kwietnia aulę przy ul. Gimnazjalnej znów wypełnili gimnazjaliści z Raciborza, Nędzy, Kuźni Raciborskiej,Pietrowic Wielkich, Lubomi, Krzanowic i Grzegorzowic. Tym razem przybyli do Ekonomika aby konkurować o tytuł  specjalisty z dziedziny „Handlu i negocjacji”. Gości przywitał  wicedyrektor Zenon Sochacki po czym uczniowie rozpoczęli pisemne zmagania: kalkulując ceny, wystawiając fakturę oraz rozwiązując krzyżówkę ekonomiczną. Po krótkiej przerwie i poczęstunku głos zabrała Magdalena Duraj, absolwentka Ekonomika a obecnie studentka PWSZ w Raciborzu, która opowiedziała gimnazjalistom o znaczeniu i wykorzystaniu negocjacji w życiu codziennym.

Kolejnym punktem programu była prezentacja trzech najlepszych filmów reklamujących kierunki ekonomiczne proponowane przez Centrum. Uczniowie z Pietrowic Wielkich, Kuźni Raciborskiej i Gimnazjum nr 5 z Raciborza nie tylko zdobyli dodatkowe punkty ale także gromkie oklaski od publiczności.

Kulminacyjnym punktem konkursu było jak co roku wyłonienie finałowej trójki. Do drugiego etapu zakwalifikowali się uczniowie z Gimnazjum nr 2 i 5 z Raciborza oraz z Kuźni Raciborskiej. W finale największą wiedzą oraz odwagą w wyborze trudnych pytań za 3 punkty wykazali się: Piotr Baron, Marek Czyszczoń, Krzysztof  Brzozka  z gimnazjum w Kuźni Raciborskiej, którzy powtórzyli sukces z ubiegłego roku i ponownie zajęli I miejsce. Opiekunem uczniów był Arkadiusza Mróz. Drugie miejsce zajęli: Dominika Łyko, Mateusz Kubiak, Jonatan Fandrejewski z G2 w Raciborzu pod opieką Andrzeja Marców. Zaledwie jeden  punkt mniej i trzecie miejsce zdobyli uczniowie z G5 w Raciborzu: Natalia Obajtek, Maciej Małek, Anna Dąbkowska , uczniów przygotowała pani Anita Dąbkowska.

Finaliści otrzymali cenne nagrody multimedialne ufundowane przez Eko-Okna, Gminę Krzanowice oraz Radę Rodziców CKZiU nr1 a także bony książkowe ufundowane przez Raciborską Izbę Gospodarczą. Wszyscy zawodnicy otrzymali także upominki przygotowane przez Starostwo Powiatowe w Raciborzu.

Konkurs przygotowali nauczyciele przedmiotów zawodowych: Olga Małek, Justyna Kwaśny, Agnieszka Wereszczyńska, Paweł Ptak oraz Tomasz Kostka.


0 comments


Dodaj komentarz