Zmiana rozmiaru czcionki

A Decrease font size. A Reset font size. A Increase font size.

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu

Aktualności

VI edycja Konkursu Ekonomicznego

kwiecień 29, 2016 Aktualności, Wyróżniona No Comments

27 kwietnia odbyła się VI edycja Konkursu Ekonomicznego „Logistyka wokół nas” pod patronatem Starosty Raciborskiego. Konkurs był skierowany do uczniów Gimnazjów. Uroczystego otwarcia dokonał Marek Kurpis – Wicestarosta. Imprezę przygotowali: Justyna Kwaśny, Olga Małek i Paweł Ptak.

27 kwietnia 2016 roku odbył się w naszej szkole VI Powiatowy Konkursu Wiedzy Ekonomicznej: „Logistyka wokół nas”. Patronat nad konkursem sprawował Starosta Raciborski –  Ryszard Winiarski. a także Raciborska Izba Gospodarcza, którą reprezentowała pani Katarzyna Kielar.

Do udziału w szóstej edycji konkursu zakwalifikowało się 10 drużyn:

Gimnazjum nr 1 z Raciborza, Gimnazjum nr 2 z Raciborza, Gimnazjum nr 3 z Raciborza, Gimnazjum nr 5 z Raciborza, Gimnazjum z Szonowic, Gimnazjum z Grzegorzowic, Gimnazjum z Kuźni Raciborskiej, Gimnazjum z Krzanowic, Gimnazjum z Nędzy, Gimnazjum z Pietrowic Wielkich.

O godzinie 9 uczestników konkursu przywitał dyrektor CKZiU nr 1 – Jacek Kąsek a następnie głos zabrał wicestarosta Marek Kurpis – Wicestarosta.

W pierwszej części konkursu uczniowie w trzyosobowych zespołach rozwiązywali zadania związane z planowaniem trasy przewozu ładunku, kompletowaniu dostawy oraz jej fakturowaniem. Najlepsi okazali się uczniowie z Kuźni Raciborskiej, Krzanowic i Grzegorzowic, którzy to zakwalifikowali się do ścisłego finału.

W przerwie konkursu na gimnazjalistów czekał poczęstunek oraz  prezentacja na temat rozwiązań logistycznych w firmie Eko-Okna, którą przedstawiła pani Anna Bogusz – pracownik działu transportu Eko-Okien,

W drugiej części konkursu zawodnicy musieli decydować czy wolą odpowiadać na pytania za 1 punkt, które posiadają warianty odpowiedzi czy wybierają zadania rachunkowe za 3 punkty o wyższym poziomie trudności. Wszyscy finaliści wybierali pytania rachunkowe.

Po niezwykle wyrównanej walce komplet 15 punktów i I miejsce zdobyło Gimnazjum z Kuźni Raciborskiej w składzie: Piotr Baron, Wiktoria Krupa, Marek Czyszczoń, opiekun: Arkadiusz Mróz. II miejsce zajęły równorzędnie dwa Gimnazja z Krzanowic i Grzegorzowic.

Finaliści otrzymali cenne nagrody w postaci bonów książkowych oraz akcesoriów multimedialnych a wszyscy uczestnicy upominki od Starostwa.

Sponsorzy konkursu: Raciborska Izba Gospodarcza, Eko-okna sp. z o.o., Studio Urody Glamour, GRG-Stal sp. z o.o.

Organizatorami  byli nauczyciele przedmiotów zawodowych: Justyna Kwaśny, Olga Małek i Paweł Ptak.

Justyna Kwaśny

 

Relację fotograficzną przygotował Zygmunt Kobylak.


0 comments


Dodaj komentarz