Zmiana rozmiaru czcionki

A Decrease font size. A Reset font size. A Increase font size.

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu

Aktualności

Uczniowie Gastronomika przygotowują się do praktyk na Wyspach Kanaryjskich

marzec 10, 2018 Aktualności, Wyróżniona No Comments

07.03.2018 w spotkaniu organizacyjno-informacyjnym wzięło udział 16 uczestników dwuletniego projektu „Mobilni i kreatywni na europejskim rynku pracy” wraz z rodzicami.

Projekt finansowany jest z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) w ramach projektu „Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” na zasadach Programu Erasmus+.

Uczniowie rozpoczęli już przygotowania z języka hiszpańskiego. Przed nimi jeszcze 30 godzin języka angielskiego i 10 godzin przygotowania psychologiczno-pedagogicznego. 29.09.2018 wylatują na hiszpańską wyspę – Teneryfę, gdzie przez miesiąc będą odbywać praktykę zawodową w hotelach i restauracjach.

Technicy hotelarstwa oraz technicy żywienia i usług gastronomicznych będą również realizowali program kulturowy w trakcie pobytu na wyspie. Zobaczą m.in. Park Narodowy Teide – największy park na Wyspach Kanaryjskich, wioskę i wzgórze MASCA znajdującą się  w czołówce najbardziej uczęszczanych szlaków na Teneryfie, SIAM PARK, czyli egzotyczny tajski raj, LORO PARK – jedyny w swoim rodzaju ogród zoologiczny, GARACHICO – kanaryjską miejscowość należącą do regionu Santa Cruz de Tenerife oraz SAN CRISTOBAL DE LA LAGUNA.

Uczniowie po powrocie będą upowszechniać rezultaty projektu poprzez dzielenie się wiedzą i doświadczeniem z uczniami nie biorącymi udziału w zagranicznej mobilności.

W ramach tego samego projektu uczniowie kształcący się w zawodach technik budownictwa i technik ochrony środowiska będą odbywać praktyki zawodowe na północy Portugalii a technicy ekonomiści oraz technicy logistycy w Granadzie (maj 2018). Ponadto nauczyciele branży budowlanej, gastronomicznej i ekonomicznej, odbędą szkolenie job shadowing w Hiszpanii (kwiecień 2018).

Celem projektu jest podniesienie jakości kształcenia zawodowego, zwiększenie mobilności edukacyjnej i zawodowej uczniów oraz nauczycieli, podniesienie zdolności do przyszłego zatrudnienia i samozatrudnienia oraz wzrost kompetencji osobistych i językowych uczestników  projektu.

Wszystkie koszty związane  z realizacją projektu: przelot, zakwaterowanie,  wyżywienie oraz  program kulturowy są finansowane z funduszy Unii Europejskiej. Uczniowie nie ponoszą żadnych kosztów.


0 comments


Dodaj komentarz