Zmiana rozmiaru czcionki

A Decrease font size. A Reset font size. A Increase font size.

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu

Aktualności

„Uczniowie CKZiU nr 1 rozwijają kompetencje zawodowe w Europie”

listopad 19, 2023 Aktualności, Projekty, Wyróżniona No Comments

W naszym Centrum stałym punktem w kalendarzu roku szkolnego są wyjazdy na zagraniczne praktyki zawodowe. W latach ubiegłych staże zagraniczne odbywały się m.in. w Londynie, na Teneryfie, na Sycylii, w portugalskim Porto czy w słonecznej Maladze. Dlatego też jest nam niezmiernie miło ogłosić, że nasza szkoła po raz ósmy otrzymała dofinansowanie z Unii Europejskiej na realizację praktyk zagranicznych dla uczniów.
W październiku br. podpisano umowę, która umożliwiła rozpoczęcie realizacji projektu: „Uczniowie CKZiU nr 1 rozwijają kompetencje zawodowe w Europie”. Dofinansowanie: 56977,00 Euro.
Uczniowie klas czwartych kształcący się w zawodach w zawodach: technik architektury krajobrazu, technik budownictwa i technik żywienia i usług gastronomicznych, wyjadą w maju 2024 roku na miesięczne staże, by zdobywać doświadczenie zawodowe w Sewilli.
Rekrutacja uczestników: 21 – 27 listopada 2023 r.
Wyjazd na zagraniczne praktyki pozwoli uczniom zdobyć cenne kompetencje zawodowe, porównać metody pracy w kraju i za granicą, zetknąć się z nowymi technologiami i metodami pracy, a także poznać nowy kraj, jego kulturę i rozwinąć umiejętności językowe.
Mobilność zagraniczna poprzedzona będzie przygotowaniem pedagogiczno-językowo-kulturowym. Uczestnicy wezmą udział w przygotowującym kursie języka hiszpańskiego i angielskiego a także przygotowaniu psychologiczno-pedagogicznym mającym pomóc uczestnikom w odnalezieniu się w obcej kulturze. Zaplanowano również spotkanie z przedstawicielem Policji, na którym zostaną poruszone zagadnienia bezpieczeństwa podczas pobytu poza granicami Polski.
Zdobyte przez uczniów kompetencje zostaną potwierdzone odpowiednimi certyfikatami. Uczestnicy nie ponoszą żadnych kosztów finansowych w związku z udziałem w projekcie, mają zapewniony przelot, zakwaterowanie, wyżywienie, dodatkowe ubezpieczenie i szereg działań kulturalnych które są pokrywane ze środków Unii Europejskiej.
Zapraszamy do poznania historii zagranicznych praktyk realizowanych w CKZiU nr 1 w Raciborzu. Na stronie Centrum w Menu- Programy Unijne – Erasmus Archiwum można m.in. zobaczyć fotorelacje z wcześniejszych mobilności i zapoznać się z produktami projektu.

Dokumenty do pobrania:http://www.ckziu1raciborz.idsl.pl/rekrutacja-uczniowie-ckziu-nr-1-rozwijaja-kompetencje-zawodowe-w-europie/


0 comments


Dodaj komentarz