CKZiU nr 1 w Raciborzu

Aktualności

Uczniowie CKZiU nr 1 na praktykach w Portugalii

Maj 4, 2017 Aktualności, Wyróżniona No Comments

Technicy budownictwa i technicy architektury krajobrazu wylecieli do Lizbony na miesięczne praktyki zagraniczne w ramach nowego projektu realizowanego w Centrum „Europejska wymiana doświadczeń szansą na nowoczesną szkołę zawodową” współfinansowanego z Programu Erasmus+.

Uczestnicy projektu przez wiele miesięcy przygotowywali się do wylotu poprzez udział w przygotowaniu językowym i psychologiczno-pedagogicznym. Od 2-30 maja 2017 będą  pracować w portugalskich przedsiębiorstwach branży budowlanej oraz realizować bogaty program kulturowy, w ramach którego zobaczą wszystkie najważniejsze atrakcje w Lizbonie oraz takie miejsca jak: Cabo da Roca, Sintra, Cascais, Algarve, Setubal, Estoril.

Uczniowie wraz z opiekunami zostali zakwaterowani w centrum miasta i wzięli już udział w wycieczce zapoznawczej Lisbon Welcome Tour. Zobaczyli Katedrę Sé, Zamek św. Jerzego, podziwiali widoki z Miradouro de Santa Luzia oraz posmakowali słynne lizbońskie ciasteczka pasteis de nata.

W ramach tego samego projektu, w październiku na Sycylii praktyki zagraniczne odbędą uczniowie kształcących się w zawodach: technik żywienia i usług gastronomicznych, technik analityk, technik usług fryzjerskich.

Bezpośrednia relacja z pobytu uczniów dzień po dniu w Portugalii na FB:

https://www.facebook.com/CKZiUnr1wRaciborzu/

Wkrótce więcej o wrażeniach i doświadczeniach uczniów z praktyk.


0 comments


Dodaj komentarz