Zmiana rozmiaru tekstu

A Decrease font size. A Reset font size. A Increase font size.

CKZiU nr 1 w Raciborzu

Aktualności

Uczniowie CKZiU nr 1 i CKZiU nr 2 „Mechanik” pomagają uczniom

Listopad 16, 2017 Aktualności, Wyróżniona No Comments

Koniec października, w wielu szkołach, jest okazją do obchodzenia Halloween. Tym razem Samorząd uczniowski Technikum nr 1 w CKZiU nr 1 nadał inny charakter temu świętu, organizując w Ekonomiku „Święto Dyni”. Cała szkoła tonęła w dekoracjach Halloweenowych.

Oczywiście motywem przewodnim była dynia. Jednak głównym celem tego specyficznego dnia było zebranie funduszy na pomoc naszej koleżance z pierwszej  klasy, która od wielu lat zmaga się z ciężką chorobą. W akcję zaangażowały się wszystkie klasy. Każda przygotowała słodki dyniowy poczęstunek. Uczniowie mogli częstować się podczas przerw wypiekami, a także spróbować zupy dyniowej zrobionej przez uczennicę klasy 4E. Pieniądze zebrane podczas Akcji, zostały przekazane w tym tygodniu na leczenie chorej koleżanki Asi.

Uczniowie z CKZiU nr 2 „Mechanik” przyłączyli się do szczytnej akcji niesienia pomocy. Dziewczyny z zaprzyjaźnionego z nami „Mechanika” osobiście złożyły Asi wizytę podczas której, przekazały jej zebrane w środki finansowe. Mamy nadzieję, że ten skromny gest ze strony uczniów przyniósł naszej koleżance wiele radości. Życzymy jej szybkiego powrotu do zdrowia.

Marlena Pojda, Paulina Miketa i Barbara Szymczyna


0 comments


Dodaj komentarz