Zmiana rozmiaru czcionki

A Decrease font size. A Reset font size. A Increase font size.

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu

Aktualności

Uczniowie Centrum z pasją o sztuce

kwiecień 15, 2016 Aktualności, Wyróżniona No Comments

12 kwietnia, w CKZiU nr 1 przy ulicy Wileńskiej 8, odbył się szkolny konkurs „W świecie rekwizytów i symboli”. Skierowany był do uczniów Technikum nr 1, Technikum nr 2 i Technikum nr 3 naszego Centrum, gromadząc młodzież, dla której malarstwo i rzeźba są szczególnie bliskie.

Wtorkowy poranek ze sztuką okazał się ucztą duchową dla szesnastu uczestników konkursu i ich nauczycieli. „Grupa Laokoona”, „Huśtawka” J-H. Fragonarda, „Kredowe skały na Rugii” C.D. Friedricha czy „Żydówka z pomarańczami” A. Gierymskiego to tylko niektóre dzieła sztuki analizowane w ramach konkursu.

Konkurs składał się z trzech etapów: testu dotyczącego objętych regulaminem dzieł sztuki, prezentacji wybranego losowo dzieła i rozpoznania tytułu dzieła, autora i epoki, z której pochodzi po niewielkim jego fragmencie. Jury w składzie Justyna Rusin, Agnieszka Darzycka, Mariola Szkurłat zadecydowało, że największymi znawcami analizowanych obrazów są:

I miejsce: Magdalena Szuba i Paulina Hanka z Technikum nr 3

II miejsce: Natalia Tomaszkiewicz i Dawid Spata z Technikum nr 1

III miejsce: Kinga Fandrejewska i Jessica Studniczek z Technikum nr 3

W konkursie udział wzięły również: Katarzyna Budzyńska i Nicol Przybyła z Technikum nr 2 oraz Daria Lubaszka, Dagmara Glania, Magda Matuszak, Paulina Gajdeczka, Emilia Kalinowska, Agnieszka Banowska, Monika Mucha, Katarzyna Komor z Technikum nr 3.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom. Wierzymy, że cel konkursu – kształcenie aktywnej i twórczej postawy uczniów wobec sztuki oraz tradycji kulturowej, rozwijanie ich wrażliwości estetycznej oraz integracja uczniów Centrum – został osiągnięty.

Konkurs zorganizowały nauczycielki języka polskiego: Justyna Rusin i Mariola Szkurłat.

Mariola Szkurłat


0 comments


Dodaj komentarz