CKZiU nr 1 w Raciborzu

Aktualności

Uczniowie Centrum wrócili z Brna z pucharami

Marzec 2, 2019 Aktualności, Wyróżniona No Comments

Uczniowie Centrum, Kacper Gaczyński i Mateusz Jędrosek (zdobywcy III miejsca w Międzynarodowym Turnieju Budowlanym w Pradze) oraz Kacper Krajczok i Mariusz Harnasz uczestniczyli w Międzynarodowych Mistrzostwach Republiki Czeskiej – konkursie wiedzy zawodowej w specjalności kominiarskiej, organizowanym na Targach Budowlanych Brno 2019. To nietypowe zawody dla techników budownictwa. Wrócili jednak z pucharami za wyjątkową fachowość wykonanych zadań.

Uczniowie CKZiU nr 1 w Raciborzu zostali zaproszeni przez przedstawiciela Schiedel Polska – systemy kominowe i wentylacyjne, nowego partnera Centrum nr 1 w organizacji Międzynarodowego Turnieju Budowlanego w Raciborzu. Rywalizowali z najlepszymi drużynami z Czech.

Pierwszego dnia wykonali dwa kominy, jeden spalinowy wraz z przebiciem przez połać dachową i obróbką na dachu. Drugi z ceramicznym wkładem i wejściem do czopucha. Drugiego dnia, zgodnie z projektem, zmontowali kanał wentylacyjny oraz drugi komin z wkładem ceramicznym, wykończony w górnej części klinkierem i zakryty czapką. Wszystkie zadania na bieżąco kontrolowało jury zawodów złożone z przedstawicieli kominiarstwa Schiedel CZ.

Już 5-6 marca 2019r., w CKZiU nr 1 w Raciborzu, kolejne zmagania adeptów sztuki budowlanej. Odbędzie się X edycja Międzynarodowego Turnieju Budowlanego w Raciborzu z udziałem drużyn z Republiki Czeskiej oraz Polski (Gliwice, Limanowa, Nysa, Radom, Wodzisław Śląski, Zabrze, Pszczyna, Żory).


0 comments


Dodaj komentarz