Zmiana rozmiaru czcionki

A Decrease font size. A Reset font size. A Increase font size.

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu

Aktualności

Uczniowie Budowlanki przygotowują się do zagranicznych praktyk

listopad 27, 2017 Aktualności, Wyróżniona No Comments

16.11.2017, w spotkaniu organizacyjno-informacyjnym wzięło udział 18 uczestników dwuletniego projektu „Mobilni i kreatywni na europejskim rynku pracy” wraz z rodzicami.

Projekt finansowany jest z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) w ramach projektu „Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” na zasadach Programu Erasmus+.

Uczniowie są w trakcie odbywania zajęć z przygotowania psychologiczno-pedagogicznego oraz z języka angielskiego. Przed nimi jeszcze 30 godzin języka portugalskiego. 8.05.2018 wylatują do Porto, a następnie udają się do Barcellos, w okolicy którego będą odbywać praktykę zawodową w firmach budowlanych, architektonicznych oraz w laboratoriach.

Technicy budownictwa i technicy ochrony środowiska będą również realizowali program kulturowy. W trakcie pobytu w Portugalii zobaczą m.in. Porto, Bragę, Guimarães, Viana de Castelo, Geres National Park Douro, Valley i Esposende oraz Serra da Estrela.

Uczniowie po powrocie będą upowszechniać rezultaty projektu poprzez dzielenie się wiedzą i doświadczeniem z uczniami niebiorącymi udziału w zagranicznej mobilności.

W ramach tego samego projektu uczniowie  kształcący się w zawodach technik ekonomista i technik logistyk będą odbywać praktyki zawodowe w Granadzie (Hiszpania) a technicy żywienia i usług gastronomicznych oraz technicy hotelarstwa na Teneryfie (Hiszpania). Ponadto nauczyciele branży ekonomicznej, budowlanej i gastronomicznej odbędą szkolenie job shadowing w Hiszpanii.

Celem projektu jest podniesienie jakości kształcenia zawodowego, zwiększenie mobilności edukacyjnej i zawodowej uczniów oraz nauczycieli, podniesienie zdolności do przyszłego zatrudnienia i samozatrudnienia oraz wzrost kompetencji osobistych i językowych uczestników  projektu.


0 comments


Dodaj komentarz