Zmiana rozmiaru czcionki

A Decrease font size. A Reset font size. A Increase font size.

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu

Aktualności

Trzecia szkoła w Polsce w Turnieju „Złota Kielnia”

luty 7, 2016 Aktualności, Wyróżniona No Comments

Radosław Rąpała, Michał Rzytki i Paweł Marek zostali laureatami XLV edycji Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia”, który odbył się 3 – 5 lutego 2016r.  w Poznaniu. Ich sukces, to doskonałe trzecie miejsce w Polsce dla CKZiU nr 1 w Raciborzu w tym Turnieju. Finał Centralny odbywał się w ramach Międzynarodowych Targów Budownictwa „BUDMA”.

Droga do sukcesu nie była łatwa. Uczniowie Centrum, w eliminacjach, które odbyły się w sześciu krajowych okręgach, znaleźli się w szóstce najlepszych Zawodowców w Polsce w swoich kwalifikacjach. Radosław Rąpała – monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie (kwalifikacja: Wykonywanie robót posadzkarsko-okładzinowych), Michał Rzytki – monter sieci, urządzeń i instalacji sanitarnych (kwalifikacja: Wykonywanie robót związanych z montażem i remontem instalacji sanitarnych), Paweł Marek – monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie (kwalifikacja: Montaż systemów suchej zabudowy).

Miejsca uczniów w Polsce:

Radosław Rąpała – II miejsce,

Michał Rzytki – III miejsce,

Paweł Marek – IV miejsce.

Opiekunem i wspierającym był Dawid Piela.

Turniej był dwuetapowy – teoretyczny oraz praktyczny. Do sukcesu przyczynili się ich opiekunowie: w Centrum (Danuta Pawlas–Lokaj, Joanna Depta–Ładak i Krystyna Parma), oraz w zakładach pracy, w których laureaci odbywają praktyczną naukę zawodu (Usługi Ogólnobudowlane – Alfred Zaremba, Usługi Instalacyjne – Joachim Haide, Firma Budowlana MARCO – Marek Sbeczka).

Gratulujemy uczniom, nauczycielom oraz pracodawcom.


0 comments


Dodaj komentarz