CKZiU nr 1 w Raciborzu

Aktualności

Technicy ekonomiści na praktykach w Chemnitz

Marzec 26, 2017 Aktualności, Wyróżniona No Comments

Praktyka w Niemczech oczami uczniów CKZiU nr 1 w Raciborzu, czyli jak przyszli Ekonomiści radzą sobie na praktykach w Chemnitz.

To kolejna mobilność w ramach projektu realizowanego przez Centrum pt. „Nowe doświadczenia zawodowe uczniów i nauczycieli w Niemczech i Hiszpanii”, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

12 marca w ramach projektu wyjechaliśmy na 4 tygodniową praktykę do Chemnitz, gdzie nasza grupa 14 młodych ekonomistów pod okiem opiekunów bierze aktywny udział w zajęciach. Poszerzamy swoją wiedze na temat swojego zawodu: systemu ubezpieczeń w Niemczech, redagowania pism w języku niemieckim dla przedsiębiorstw oraz tworzenia listy płac. Po praktykach mamy możliwość zwiedzenia bardzo ciekawego miasta jakim jest Chemnitz. Mieliśmy okazje już odwiedzić Muzeum Przemysłu, przepiękne miasto Drezno oraz niemiecki bank Sparkassen, gdzie dowiedzieliśmy się jakie możemy założyć konta. Zobaczyliśmy najciekawsze zabytki miasta poznając ich historie. Mieszkamy w Hotelu w centrum miasta dzięki czemu mamy dostęp do wielu miejsc. Z hotelu rozlega się przepiękny widok.

Przed nami jeszcze 2 tygodnie praktyk nie możemy się doczekać co nas jeszcze spotka na szkoleniach i jakie miejsca odwiedzimy. Każdy z nas wracając z praktyk jest bardzo zadowolony. Wszystko odbywa się w atmosferze przyjacielskiej. Trafiliśmy na znakomitych opiekunów, którzy są bardzo przyjaźni i wyrozumiali. Uważamy, że praktyka w której uczestniczymy jest dla nas wielką szansą, aby się rozwinąć pod względem zawodowym i kulturowym oraz poznać zwyczaje innego kraju. Jedną z zasad obywateli Niemiec jest punktualność i leniwa niedziela.


0 comments


Dodaj komentarz