Zmiana rozmiaru czcionki

A Decrease font size. A Reset font size. A Increase font size.

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu

Aktualności

Technicy architektury krajobrazu rywalizowali we Wrocławiu

kwiecień 25, 2016 Aktualności, Wyróżniona No Comments

Dwie uczennice Technikum Nr 2 naszego Centrum, razem z blisko 1,5 tysiąca uczniów, mierzyły się z zadaniami eliminacji okręgowych XL edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Okręgowe eliminacje miały miejsce 22 kwietnia w gmachu Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

Organizatorem zmagań był Komitet Główny OWiUR przy Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach. Uczniowie walczyli o zwycięstwo w 11 blokach tematycznych. Agata Trojgo i Barbara Grycman z klasy trzeciej zajęły odpowiednio 12 i 13 miejsce w bloku Architektura Krajobrazu.

Architektura Krajobrazu na stałe zagościła w tej imprezie dopiero od jej XXXV edycji. Sama zaś Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych to jeden z najstarszych i najbardziej prestiżowych konkursów wiedzy i umiejętności praktycznych organizowany w naszym kraju.

Gratulujemy dziewczynom i ich opiekunom – Karolinie Kostce-Sczyrbie i Magdalenie Masiubańskiej. Mamy nadzieję, że za rok, w klasie czwartej, osiągną sukces, jaki w 2015r. odniosła Martyna Błaszczok.
Martyna zajęła 3 miejsce w finale centralnym tego prestiżowego konkursu zdobywając indeks Uniwersytetu Przyrodniczego.


0 comments


Dodaj komentarz