CKZiU nr 1 w Raciborzu

Aktualności

Technicy agrobiznesu – zawsze dobrze poinformowani

Czerwiec 20, 2018 Aktualności, Wyróżniona No Comments

Uczniowie – technicy agrobiznesu – odwiedzili Demo Farmę Grupy KWS 2018. Wizyta w Kondratowicach na Dolnym Śląsku była niezwykłą lekcją, podczas której uczniowie zapoznali się z nowoczesnymi środkami stosowanymi w przygotowaniu gleby, siewie, ochronie i nawożeniu roślin.

KWS to firma z ponad 150 letnią tradycją w hodowli roślin rolniczych: „Jesteśmy przedsiębiorstwem hodowlano-nasiennym. Hodujemy
i produkujemy materiał siewny buraka cukrowego, kukurydzy, rzepaku, pszenicy, żyta, jęczmienia, owsa, pszenżyta, słonecznika, roślin strączkowych, poplonów. W pracy hodowlanej stosujemy szerokie spektrum metod hodowlanych – od tradycyjnych, polegających na obserwacji i selekcji po najnowocześniejsze metody biotechnologiczne jak kultury tkankowe i znaczniki molekularne. Pracujemy nad zwiększeniem zarówno wydajności naszych odmian jak i ich odporności na choroby i porażenie przez szkodniki. Nasze produkty tworzymy zgodnie z zasadami poszanowania trwałości i nienaruszalności środowiska naturalnego oraz oszczędnego i zrównoważonego korzystania z zasobów naturalnych.” (źródło:
http://www.kws.pl/aw/poland/Firma/O-nas/~fpl/).

Jednym z punktów spotkania z młodymi rekinami agrobiznesu była prezentacja polowa odmian roślin uprawnych firm KWS i KWS Zboża. Można było na własne oczy przekonać się o skuteczności rozwiązań stosowanych w uprawie zbóż, buraka cukrowego, kukurydzy i rzepaku. Podczas tej wizyty przedstawiciele KWS szczegółowo odpowiadali na pytania licznie zgromadzonych rolników. Podczas spotkania można było również zapoznać się z najnowszymi wydawnictwami poświęconymi hodowli zwierząt i roślin, kto miał trochę szczęścia mógł wygrać atrakcyjne nagrody w postaci voucherów na prenumeratę czasopism

o nowoczesnym rolnictwie. Wycieczka uczniów Technikum agrobiznesu CKZiU nr 1 odbyła się dzięki uprzejmości Pana Tadeusza Kozieła ze Związku Plantatorów Buraka Cukrowego.


0 comments


Dodaj komentarz