Zmiana rozmiaru czcionki

A Decrease font size. A Reset font size. A Increase font size.

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu

Aktualności

Sukces uczennic CKZiU nr 1 w Konkursie Podatkowym

marzec 16, 2018 Aktualności, Wyróżniona No Comments

Trzy uczennice Centrum: Julia Niemira-Adamczyk, Sandra Pluta oraz Sandra Rudzok, zostały laureatkami X Śląskiego Konkursu Wiedzy o Podatkach. Droga do sukcesu wiodła przez kolejne etapy, do których uczennice przygotowywał Paweł Ptak, nauczyciel przedmiotów ekonomicznych.

Pierwszy, który odbył się w styczniu, polegał na napisaniu pracy pisemnej z tematyki podatkowej. Spośród nadesłanych prac jury – składające się z doradców podatkowych – wybrało 100 najlepszych (wśród nich znalazła się aż ośmioro naszych uczniów). Drugi etap odbył się w czwartek 15 marca br. w Katowicach na Wydziale Prawa i Administracji. Etap ten składał się z dwóch części – pierwsza z nich miała formę testu jednokrotnego wyboru. Spośród setki uczniów przystępujących do testu, do części ustnej zakwalifikowały się 22 osoby, a w ich gronie znalazło się aż pięcioro naszych uczniów, którzy musieli się zaprezentować przed wymagającym jury. Ten ostatni etap wymagał od uczestników konkursu szerokiej wiedzy podatkowej z zakresu ordynacji podatkowej, ustawy o doradztwie podatkowym oraz innych podatków.

W etapie wojewódzkim, oprócz wymienionych wyżej laureatów, wzięli udział również: Marcin Kostka, Magdalena Zachłód, Monika Urbas, Magdalena Gaida i Magdalena Głąbica.

Po wszystkich etapach Sandra Pluta zajęła drugie miejsce, Sandra Rudzok – siódme, a Julia Niemira-Adamczyk – ósme. Laureatki otrzymały cenne nagrody multimedialne. Dziewczęta wywalczyła sobie także prawo uczestnictwa w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Podatkach, który zaplanowany jest na 13 kwietnia tego roku. Trzymamy kciuki!


0 comments


Dodaj komentarz