Zmiana rozmiaru czcionki

A Decrease font size. A Reset font size. A Increase font size.

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu

Aktualności

Sukces techników budownictwa w Ostrawie

marzec 11, 2018 Aktualności, Wyróżniona No Comments

9 i 10 marca odbyła się w Ostrawie XXII edycja SUSO (Soutěžní přehlídky stavebních řemesel) – Międzynarodowego Turnieju Budowlanego Północnego regionu Czech. Do rywalizacji stanęło dziesięć drużyn z Republiki Czeskiej i jedna z Raciborza.

Dwuosobowa drużyna CKZiU nr 1 w Raciborzu: Kacper Gaczyński i Mateusz Jędrosek zwyciężyła w ogólnej klasyfikacji zawodów i będzie reprezentować region w finale, we wrześniu w Pradze.

Zawodnicy mieli do wykonania cztery zadania: w systemie Cemix polegające na rozwiązaniu teoretycznego testu i wykonaniu wyprawy tynkarskiej cienkowarstwowej, w systemie Porotherm Profi polegającej na murowaniu narożnika ściany z pustaków Porotherm na zaprawie klejowej, wykonanie komina Schiedel, wykonanie bardzo wymagającego narożnika ściany ze ściętym ramieniem oraz częścią półokrągłego filara wbudowanego w ścianę z bloczków YTONG na zaprawie klejowej.

Jury SUSO 2018 podkreśliło bardzo wysoki poziom przygotowania wszystkich drużyn. Szczególne wyróżnienie skierowano do uczniów z Polski za ich wszechstronne przygotowanie. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku, drużyna Budowlanki (Kamil Satarowski oraz Paweł Wierzbicki) wygrała w XXI edycji turnieju w Ostrawie oraz finał w Pradze.

Opiekunowie drużyny: Andrzej Kuc i Piotr Parys ponownie stwierdzili „Nie zawsze musimy wygrywać – fajnie, że wystarczająco często…”.


0 comments


Dodaj komentarz