Zmiana rozmiaru czcionki

A Decrease font size. A Reset font size. A Increase font size.

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu

Aktualności

Sukces Centrum w turnieju „Złota Kielnia”

styczeń 18, 2018 Aktualności, Wyróżniona No Comments

13 stycznia 2018 r. w Gliwicach odbyły się eliminacje okręgowe LXVII edycji Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia”. CKZiU nr 1 było reprezentowane przez czterech uczniów: Janusza Salę, Rafała Sonntaga, Marcina Nowaka i Daniela Klemenca.

Uczniowie Budowlanki w zawodach: monter sieci, instalacji i urządzeń sanitarnych oraz monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie reprezentowali Centrum w dwóch kwalifikacjach: B.05 – Montaż systemów suchej zabudowy (startowało 93 zawodników) i B.09 – Wykonywanie robót związanych z montażem i remontem instalacji sanitarnych (startowało 33 zawodników).

Marcin Nowak w kwalifikacji B.09 uzyskał najwyższą punktację w Polsce i tym samym zakwalifikował się do Finału Centralnego Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia”, który odbywać się od 31 stycznia do 2 lutego na Międzynarodowych Targach Budowlanych „BUDMA” w Poznaniu.
O finał otarł się również Daniel Klemenc (kwalifikacja B.09), który zdobył w klasyfikacji ogólnopolskiej 7 miejsce i nie dostał się do ścisłej finałowej szóstki turnieju.

W montażu systemów suchej zabudowy – Janusz Sala zajął 25 miejsce w Polsce a Rafał Sonntag – 72.

W turnieju wzięło udział 397 zawodników z 78 szkół całej Polski.

Gratulujemy zawodnikom, opiekunom oraz pracodawcom: P.H.U. Complex Łukasz Chmielewski, Joachim Haide Usługi Instalacyjne Ogólnobudowlane, „Bocianie Gniazdo” Katarzyna Chuda, Zakład Malarski – Janusz Fojcik.

Uczniów przygotowywały: Joanna Depta-Ładak i Krystyna Parma.


0 comments


Dodaj komentarz