CKZiU nr 1 w Raciborzu

Aktualności

Sławek Utrata najlepszym murarzem Turnieju Złota Kielnia w Poznaniu

Luty 15, 2019 Aktualności, Wyróżniona No Comments

Sławek Utrata, pracownik młodociany w firmie GREGORBAU – Grzegorz Stuchly i uczeń Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu „Budowlanka-Gastronomik” został najlepszym murarzem XLVIII edycji prestiżowego Turnieju Złota Kielnia. Finał Turnieju odbył się w ramach Targów BUDMA w Poznaniu. Sławek świetnie poradził sobie z testem teoretycznym oraz zadaniem praktycznym, które polegało na wykonaniu ściany warstwowej w systemie Porotherm Dryfix wykończonej cegłą klinkierową z ociepleniem.

W rozmowie telefonicznej Sławek opowiada „Jestem trochę zmęczony. Bycie najlepszym w Polsce murarzem Turnieju Złota Kielnia jeszcze do mnie nie dotarło. Część teoretyczna nie sprawiła mi większego problemu. Część praktyczna? Może trochę murowanie z cegły klinkierowej. Ogólnie było super”.

Przypomnijmy, że Sławek Utrata wywalczył miejsce w czołówce w etapie okręgowym XLVIII edycji Turnieju Złota Kielnia w Gliwicach i zakwalifikował się do Finału Centralnego w Poznaniu. Startował w kwalifikacji B.18 wykonywanie robót murarskich i tynkarskich.

Gratulujemy Mistrzowi Polski oraz wszystkim, którzy mieli wkład w jego sukces.

Jacek Kąsek

Dyrektor CKZiU nr 1 w Raciborzu


0 comments


Dodaj komentarz