Zmiana rozmiaru tekstu

A Decrease font size. A Reset font size. A Increase font size.

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu

Aktualności

Rewelacyjne dwie akredytacje Erasmus+

marzec 5, 2021 Aktualności, Wyróżniona No Comments

Mamy dobre wieści dla społeczności szkolnej Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu. Narodowa Agencja Programu Erasmus+ ogłosiła wyniki konkursu wniosków o akredytację. Miło nam poinformować, że CKZiU nr 1 jako jedna z niewielu szkół w Polsce i jako jedyna szkoła w Powiecie Raciborskim otrzymała akredytacje Programu Erasmus+ aż w dwóch sektorach: Kształcenie i szkolenia zawodowe i Edukacja szkolna.

Akredytacja może być utożsamiana z uzyskaniem biletu wstępu do programu lub rodzajem stałego członkostwa w programie. W ramach przyznanej akredytacji uczniowie i nauczyciele CKZiU nr 1 będą mogli zdobywać cenne doświadczenie zawodowe, szkolić umiejętności językowe oraz poznawać tradycje i kulturę państw w których będą organizowane miesięczne praktyki zawodowe, specjalistyczne kursy czy szkolenia.

Przyznanie Akredytacji oznacza pewność, że projekty mobilności zagranicznych uczniów i nauczycieli – wyjazdy na praktyki i szkolenia, będą realizowane przez najbliższe pięć lat:

– sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe (VET) – uczniowie będą wyjeżdżali na miesięczne zagraniczne staże zawodowe a nauczyciele na szkolenia job shadowing,

– sektor Edukacja szkolna (SE) – nauczyciele będą mieli możliwość uczestnictwa w kursach językowych i kursach specjalistycznych np. z zakresu metodyki nauczania, czy wykorzystania narzędzi technologii informacyjno-komunikacyjnych.

Udział w takich działaniach to duża szansa dla Centrum, które stało się szkołą proeuropejską kształcącą w zgodzie z unijnymi standardami.

Obecnie w szkole realizowany jest projekt Praktyki zagraniczne najlepszym początkiem Twojej kariery zawodowej, w ramach którego grupa uczniów technikum czeka na wyjazd na miesięczne praktyki na Maderze połączone ze zwiedzaniem i bogatym programem kulturowym poprzedzonym kursem języka angielskiego/hiszpańskiego i zwiedzaniem.

Trwa nabór do nowego projektu „Twój krok do europejskiej kariery zawodowej”. Gdy tylko sytuacja epidemiologiczna na to pozwoli, z zastosowaniem wszelkich środków ostrożności uczniowie klas trzecich kształcący się w zawodach: technik budownictwa, technik architektury krajobrazu, technik żywienia i usług gastronomicznych i technik hotelarstwa wyjadą na staże zagraniczne do Hiszpanii (Sevilla) i na portugalską wyspę Maderę.

Do tej pory uczniowie CKZiU nr 1 w Raciborzu mieli okazję wyjechać na praktyki zagraniczne do Hiszpanii, Portugalii, na Sycylię, Teneryfę i do Londynu.

Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej http://www.ckziu1raciborz.idsl.pl/ , polubienia profilu na FB i do followania szkolnego Instagrama https://instagram.com/ckziu1_raciborz?igshid=uaezsyhjkwf0 –  można tam znaleźć m.in. informacje o bieżących i zakończonych projektach.


0 comments


Dodaj komentarz