CKZiU nr 1 w Raciborzu

Aktualności

Przygotowane przez uczniów dla… uczniów

Marzec 20, 2018 Aktualności, Wyróżniona No Comments

Dzisiaj, 20 marca 2018 roku o godzinie 12:00 czasu środkowoeuropejskiego, w CKZiU nr 1 na Wileńskiej 6-8, nastąpiło uroczyste otwarcie „Dziupli” – miejsca przygotowanego przez uczniów dla… uczniów.

Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali: Dyrektor Jacek Kąsek, Wicedyrektor Beata Łodziak oraz Szefowie Samorządu Uczniowskiego: Zuzia Rychlik i Dawid Goc.

Od dzisiaj, każdy uczeń, który przyjedzie do szkoły wcześniej bądź też będzie musiał czekać na dojazd do domu może tam spędzić wolny czas. Jest miejsce aby usiąść, porozmawiać, napić się herbaty lub kawy, skorzystać z mikrofalówki. Może ktoś wpadnie na szalony pomysł i odrobi zadanie J.

Dyrektor Centrum nie krył zadowolenia: „… w to przedsięwzięcie zaangażowali się uczniowie oraz nauczyciele. To oni, własnym nakładem sił wyremontowali pomieszczenia po byłej bibliotece, a potem każdy z chętnych pomagał je urządzić, udekorować, odnowić stare meble lub po prostu umyć podłogi.”

„Młodzież potrzebuje swojej własnej, niezależnej przestrzeni” – dodaje Jacek Kąsek

Mamy więc wszyscy szczerą nadzieję, że każdy korzystający doceni pracę innych i uszanuje to miejsce i pozostawi je w jak najlepszym stanie, aby mogło służyć uczniom Centrum przez długie lata.


0 comments


Dodaj komentarz