Zmiana rozmiaru czcionki

A Decrease font size. A Reset font size. A Increase font size.

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu

Aktualności

Praktyka w Niemczech oczami uczniów CKZiU nr 1 w Raciborzu

luty 13, 2017 Aktualności, Wyróżniona No Comments

Czyli jak Przyszli Specjaliści od reklamy radzą sobie na praktykach w Chemnitz

Relacja Karola Onyszkiewicza

To kolejny już wyjazd w ramach projektu realizowanego przez Centrum pt. „Nowe doświadczenia zawodowe uczniów i nauczycieli w Niemczech i Hiszpanii”, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

W ramach projektu wyjechaliśmy na miesięczną praktykę do miasta Chemnitz, gdzie 6 młodych techników organizacji reklamy pod okiem opiekuna aktywnie bierze udział w szkoleniach związanych z naszym zawodem. 

Szkolenie obejmuje m.in. przygotowanie nas do zawodu jak i zapoznanie z nowym oprogramowaniem graficznym. Oprócz parogodzinnych praktyk,  mamy także czas na zapoznanie się z kulturą niemiecką, historią jak i lokalnymi tradycjami poprzez liczne wycieczki i atrakcje przygotowane przez organizatorów. Do tej pory mieliśmy możliwość zwiedzić zabytkowe centrum miasta Chemnitz, Muzeum Przemysłu, piękne miasto Drezno oraz ciekawostkę (szczególnie dla chłopców)  – Muzeum Wojskowo-Historyczne Bundeswehry (fotorelacja z Muzeum w załączeniu).

Dużą atrakcją dla nas jest też możliwość spędzenia wolnego czasu w centrum miasta gdzie ulokowany jest budynek, który na okres praktyk zamieszkujemy.

Minął już tydzień od kiedy przyjechaliśmy do Chemnitz, jednak uśmiech nie znika z naszych twarzy, zajęcia prowadzone są w bardzo przyjaznej atmosferze a przyjacielskie nastawienie opiekunów tylko wzmacnia pozytywne odczucia związane z wyjazdem.

Myślimy, że jest to dla nas ogromna szansa i przygoda, w grupie dogadujemy się bardzo dobrze i często współpracujemy ze sobą, oraz pomagamy sobie nawzajem – odpowiadają wspólnie dziewczyny

Pokoje są naprawdę wygodne, jedzenie serio nam smakuje i najważniejsze że potrafimy się dogadać – dodaje Artur.

Nasz powrót jest planowany na 3 marca, więc jeszcze wiele atrakcji przed nami. Mam nadzieję że już wkrótce prześlę kolejną relację o naszych interesujących przeżyciach, tymczasem bieżące wydarzenia z praktyk w Chemnitz możecie znaleźć na ich fanpage’u

https://www.facebook.com/Nowe-do%C5%9Bwiadczenia-zawodowe-uczni%C3%B3w-i-nauczycieli-w-Niemczech-i-Hiszpanii-694662337367869/


0 comments


Dodaj komentarz