Zmiana rozmiaru czcionki

A Decrease font size. A Reset font size. A Increase font size.

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu

Aktualności

Pożegnanie absolwentów jest czasem podziękowań

kwiecień 29, 2023 Aktualności, Wyróżniona No Comments

Uczniowie czterech klas Technikum nr 2: 4A (technik analityk, technik hotelarstwa – wych. Artur Sudenis), 4B (technik budownictwa – wych. Joanna Toniarz), 4C (technik architektury krajobrazu, technik agrobiznesu – wych. Renata Baron) i 4Z (technik żywienia i usług gastronomicznych – wych. Violetta Morawiec-Opałka) zakończyli edukację w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu.

Jacek Kąsek – dyrektor Centrum dziękował uczniom, wychowawcom klas oraz nauczycielom za ich determinację w dążeniu do osiągania celów. „Chociaż czas nauki przerywała pandemia to dzisiaj cieszymy się, że nie przeszkodziła wam w osiągnięciu sukcesu. Wiem, że nabyliście umiejętności, które pozwolą wam realizować swoje marzenia zawodowe i osobiste” – mówił dyrektor.

Wicestarosta, w swoim wystąpieniu odniósł się do motta pożegnania absolwentów „Jesteś znacznie odważniejszy, niż sądzisz, silniejszy, niż ci się wydaje, i mądrzejszy, niż przypuszczasz”. Gratulował uczniom i podkreślał ważność tych cech.  „Odwaga, siła i mądrość to cechy, którymi powinniście się kierować w waszym dorosłym życiu. Niech moc będzie z wami” – życzył wicestarosta.

Dyrektor Centrum wręczył absolwentom świadectwa ukończenia szkoły. Marek Kurpis – wicestarosta i Małgorzata Tietz – przewodnicząca rady rodziców wręczyli dyplomy i nagrody uczniom w podziękowaniu za ich wyniki w nauce oraz zaangażowanie w życie szkoły.

Joanna Toniarz wręczyła w imieniu nauczycieli wychowania fizycznego dyplomy za sukcesy sportowe, których było wiele. „Pandemia zatrzymała rozwój sportowy. Cieszę się, że to za nami. Wasze zaangażowanie potwierdza ważność sportu w życiu młodego człowieka” – podsumowała nauczycielka wychowania fizycznego.

Pożegnanie absolwentów było też okazją do podziękowania laureatom Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych – Angelice Ryszce, Tomaszowi Wiatrowiczowi oraz ich rodzicom. Marek Kurpis i Jacek Kąsek wręczyli rodzicom listy gratulacyjne a uczniom nagrody i upominki ufundowane przez Starostwo Powiatowe.

Uroczystość przygotowali uczniowie samorządu uczniowskiego we współpracy z uczniami klas czwartych żegnających swoich starszych kolegów.

Szczęśliwej drogi, już czas. Życzymy absolwentom niekończących się sukcesów i powodzenia w realizacji swoich zamierzeń.

Fotorelacja: Dariusz Kaptur


0 comments


Dodaj komentarz