Zmiana rozmiaru tekstu

A Decrease font size. A Reset font size. A Increase font size.

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu

Aktualności

Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego

kwiecień 27, 2016 Aktualności, Wyróżniona No Comments

W dniu 22.04.2016r., w budynku przy ul. Wileńskiej 8 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1, odbył się Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego dla uczniów szkół gimnazjalnych. W obecnej VII już edycji konkursu, po sprawdzianie z wiedzy o Anglii, Irlandii, Szkocji i Walii, przyszła pora na test z wiedzy o Stanach Zjednoczonych.

Uczniowie rozwiązywali test sprawdzający znajomość słownictwa i gramatyki języka angielskiego oraz wiedzy z zakresu kultury, geografii i historii krajów anglojęzycznych. 

Zwycięzcą konkursu została uczennica kl. IIIa Gimnazjum nr 1 w Raciborzu – Agnieszka Bulenda (opiekun – Wiesława Ewa Brusokas), II miejsce zajęła Agata Procek z Zespołu Szkolno–Gimnazjalnego w Nędzy (opiekun – Anna Wojtek), a tuż za nią uplasowała się Julia Zgol z Gimnazjum nr 1 w Raciborzu (opiekun – Wiesława Ewa Brusokas).

W konkursie przyznano dwa wyróżnienia dla Krzysztofa Żerebeckiego z Gimnazjum w Pietrowicach Wielkich (opiekun – Anna Wajtryt – Piszczek) oraz dla Katarzyny Zięby z Gimnazjum nr 1 w Raciborzu (opiekun – Wiesława Ewa Brusokas).

Celem konkursu było rozbudzenie zainteresowania językiem angielskim, kulturą, historią i geografią krajów anglojęzycznych, wyłonienie uczniów uzdolnionych językowo, motywowanie do samodzielnej pracy i współzawodnictwa.

Po zmaganiach testowych i małym poczęstunku uczniowie mieli okazję obejrzeć pracownie i zapoznać się z ofertą edukacyjną CKZiU nr 1.

Konkurs był objęty patronatem Starostwa Powiatowego w Raciborzu oraz wydawnictwa Oxford University Press a przygotowały nauczycielki j. angielskiego Aleksandra Wieczorek i Małgorzata Warwas.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

A.Wieczorek


0 comments


Dodaj komentarz