Zmiana rozmiaru czcionki

A Decrease font size. A Reset font size. A Increase font size.

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu

Aktualności

Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego i Wiedzy o Stanach Zjednoczonych

grudzień 5, 2017 Aktualności, Wyróżniona No Comments

„Gdzie można zobaczyć Dzwon Wolności?”, „W którym stanie znajduje się Wieża Diabła?”, „Jaka rzeka przepływa przez Waszyngton?” „ Która z dzielnic Nowego Jorku jest najmniejsza?”

Z takimi i innymi pytaniami zmagali się dziś gimnazjaliści na Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego i Wiedzy o Stanach Zjednoczonych  zorganizowanym w CKZiU nr 1 w Raciborzu pod Patronatem Starosty Raciborskiego.

Już po raz IX uczniowie gimnazjów z Raciborza oraz okolicznych gmin wzięli udział w konkursie którego celem jest  jest popularyzacja języka angielskiego wśród młodzieży, propagowanie wiedzy na temat kultury, geografii, historii i polityki krajów anglojęzycznych, motywowanie uczniów do samodzielnej nauki i twórczego myślenia, wyłanianie uczniów uzdolnionych, inspirowanie ich do dalszej pracy i zachęcanie do współzawodnictwa.

Oprócz testu języka angielskiego sprawdzającego znajomość struktur gramatycznych i słownictwa języka angielskiego, każda kolejna edycja konkursu dotyczy innego kraju anglojęzycznego. W tym roku sprawdzano wiedzę uczniów na temat Stanów Zjednoczonych.

 Najlepszą okazała się uczennica Gimnazjum z Pietrowic Wielkich – Julia Gawron ( op. Karolina Szelewska), drugie miejsce zajęła Alicja Drohomirecka z Gimnazjum nr 2 (op. Alicja Wieczorek), a na trzecim miejscu uplasowała się Edyta Gądzikiewicz z Gimnazjum nr 1 (op. Ewa Kaczorowska). Wyróżnienie otrzymał również Łukasz Domański z Gimnazjum im. Jana Pawła II z Kornowaca (op. Iwona Knura). Dyrektor Centrum – Jacek Kąsek wręczył zwycięzcom dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Radę Rodziców, Wydawnictwo Pearson Longman oraz Starostwo Powiatowe w Raciborzu.

Po konkursie, w oczekiwaniu na wyniki gimnazjaliści mieli okazję zapoznać zapoznać się z ofertą edukacyjną Centrum, obejrzeć filmy i prezentację z temat praktyk zagranicznych organizowanych w ramach  programów Erasmus+  do krajów takich jak: Hiszpania, Portugalia i Włochy.

Wszystkim nagrodzonym uczniom serdecznie gratulujemy.

Małgorzata Warwas, Aleksandra Wieczorek

 


0 comments


Dodaj komentarz