Zmiana rozmiaru czcionki

A Decrease font size. A Reset font size. A Increase font size.

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu

Aktualności

Podróże kulinarne po Europie

czerwiec 2, 2017 Aktualności, Wyróżniona No Comments

W dniu 01.06.2017 r. w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 1 odbył się konkurs „Podróże kulinarne po Europie”.

Konkurs adresowany był do uczniów szkół gimnazjalnych z powiatu raciborskiego i miał na celu promowanie wiedzy o tradycjach kulinarnych w różnych krajach Unii Europejskiej oraz rozwijanie pasji i zainteresowań gastronomicznych.

Do rywalizacji przystąpiło dziesięć  zespołów dwuosobowych.  Konkurs składał się z dwóch etapów. W pierwszym, który odbywał się w szkole uczniowie mieli za zadanie przygotować danie zasadnicze i przystawkę  dla dwóch osób. W  drugiej części konkursu  uczniowie wraz z opiekunami przeszli do Hotelu Racibor i w sali bankietowej zespoły miały za zadanie przygotować nakrycie stołu dla czterech osób oraz dekorację stołu  zgodnie z  tematyką przygotowanej w pierwszym etapie potrawy.

Gimnazjaliści prezentowali potrawy kuchni włoskiej, hiszpańskiej, greckiej, angielskiej oraz naszej rodzimej śląskiej.  Potrawy konkursowe oceniało profesjonalne jury składające się z  kucharzy i menadżerów restauracji powiatu raciborskiego. Uczniowie biorący udział w konkursie zaskoczyli jury pomysłowością oraz wykazali się dużymi umiejętnościami. Poziom konkursu był naprawdę bardzo wysoki. Najlepsza czwórka konkursu:

I miejsce: Karolina  Wawrzkiewicz i Agata Pawłowska –

Gimnazjum Pietrowice Wielkie

II miejsce: Maciej Pawlik i Mateusz Tarasek

Gimnazjum Nr 1 Racibórz

III miejsce:  Kamila Gawlina i Natalia Kretek

Gimnazjum Krzanowice

Wyróżnienie:  Jagoda Szweda i Jagoda Główka

Gimnazjum Nr 3 Racibórz

 

Fundatorami nagród w konkursie byli:

  • Hotel Racibor
  • Restauracja „Zajazd Biskupi” Racibórz
  • Restauracja „Perła ” Krzanowice
  • Restauracja „Bravo” Tworków
  • Restauracja „Młyn” Racibórz
  • Restauracja ” Casa Grande” Racibórz

            Organizatorzy konkursu bardzo dziękują wszystkim sponsorom za ufundowanie nagród w konkursie oraz pomoc przy ocenianiu potraw.  Właścicielom Hotelu Racibor składamy serdeczne podziękowania za to, że kolejny raz  dzięki ich uprzejmości mogliśmy przeprowadzić konkurs  w sali bankietowej hotelu i przez to uświetnić nasz konkurs.

Mirosława Bajsarowicz-Placek


0 comments


Dodaj komentarz