Zmiana rozmiaru czcionki

A Decrease font size. A Reset font size. A Increase font size.

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu

Aktualności

Pierwsze chwile w Granadzie

maj 13, 2019 Aktualności, Wyróżniona No Comments

Technicy architektury krajobrazu i technicy budownictwa (CKZiU nr 1 „Budowlanka-Gastronomik”) oraz technicy ekonomiści (ZSE „Ekonomik”) wyjechali do Hiszpanii na miesięczne praktyki w ramach unijnego projektu „Staże zagraniczne inwestycją w przyszłość i sukces zawodowy uczniów”, Akcji 1Mobilność uczniów i kadry w ramach sektora Kształcenie i Szkolenia Zawodowe w programie Erasmus+.

Zaczęło się od wyjazdu o 4:30 rano na lotnisko do Wrocławia, gdzie o 10:10 mieliśmy wylot prosto do Malagi. Do hostelu White Nest dotarliśmy około 16:30. Po krótkim odpoczynku wybraliśmy się na Welcome Tour – wycieczkę oprowadzającą po ciekawych zakątkach Granady.

Drugiego dnia zapoznawaliśmy się z miejscami pracy oraz szefostwem. Dziewczyny z architektury krajobrazu mają praktyki w Alhambrze, ekonomiści w hotelach oraz firmach usługowych, technicy budownictwo natomiast remontują oraz projektują pomieszczenia.

W ciągu dnia ciężko pracowaliśmy jak mróweczki, a w wolnym czasie zwiedzaliśmy miasto, podziwialiśmy widoki i piękne zachody słońca, a przede wszystkim rozkoszowaliśmy się lokalnymi przysmakami.  Weekend spędziliśmy na zwiedzaniu  majestatycznej Alhambry i upalnej Sewilli.

Alhambra zachwyciła nas kolorowymi ogrodami, o które dbają nasze dziewczyny i widokami na calutką Granadę. Oprócz tego zwiedziliśmy kompleks pałacowy i wieże widokowe, gdzie zachwyciły nas wspaniałe zdobienia, ornamenty na ścianach, a także dbałość o szczegóły architektoniczne.
Tamtejsi strażnicy rozpoznali nas dzięki Janie Pawle II oraz Robercie Lewandowskim. Uczyliśmy ich też podstawowych polskich zwrotów.

W niedzielny poranek wyjechaliśmy do Sewilli – stolicy Andaluzji, po której oprowadzała nas polska przewodniczka. Pierwszym przystankiem był Plaza de Espana (Plac Hiszpański), na którym nagrywane były Gwiezdne Wojny. Następnie wybraliśmy się do Real Alcazar – pałacu królewskiego również otoczonego pięknymi ogrodami, w których były nawet wolno chodzące pawie i kaczka w towarzystwie rybek. Później wybraliśmy się do największej katedry gotyckiej na świecie, która pierwotnie miała być meczetem. Weszliśmy na szczyt wieży, gdzie podziwialiśmy panoramę miasta, zobaczyliśmy grób Krzysztofa Kolumba oraz resztę bogato zdobionego wnętrza świątyni.

I tak minął nasz pierwszy tydzień.

Zapraszamy na FB:

Pozdrawiamy z upalnej Granady.
Uczestnicy Projektu Erasmusa+

 


0 comments


Dodaj komentarz