Zmiana rozmiaru czcionki

A Decrease font size. A Reset font size. A Increase font size.

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu

Aktualności

Ochrona środowiska bliska przedszkolakom

kwiecień 26, 2016 Aktualności, Wyróżniona No Comments

To już kolejny raz, kiedy 22 kwietnia w Światowy Dzień Ziemi uczennice pierwszej klasy – technika ochrony środowiska z CKZiU nr 1 w Raciborzu odwiedziły przedszkolaków. Zajęcia edukacyjne dla najmłodszych odbyły się w Przedszkolu nr 10 w Raciborzu.

Celem przeprowadzonych zajęć było zachęcenie dzieci poprzez zabawę do działań:
– ograniczających konsumpcję (np. używanie torebek wielorazowego użytku, zmniejszenie ilości zużywanej wody),
– mających na celu ponowne wykorzystanie różnych przedmiotów (np. zachęcenie dzieci do przyłączania się do różnego rodzaju zbiórek używanych zabawek),
– odzyskiwania surowców (np. segregacja odpadów) czyli ograniczających produkcję śmieci i ścieków.

Najpierw dzieci miały za zadanie umieszczenie w odpowiednim pojemniku wylosowanego „śmiecia” lub zaproponowanie jego ponownego wykorzystania, np używana, ale niezniszczona książka nie trafia do pojemnika z papierem, ale na półkę. Potem uczennice zaprezentowały piosenki i zabawy edukacyjne, kształtujące właściwe postawy przyjazne dla środowiska. Po nich przedszkolaki kolorowały różne kolorowanki, przygotowane przez uczennice technikum, które  promowały zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz segregacji odpadów. Na koniec zostały zaprezentowane zagadki, z którymi najmłodsi poradzili sobie bardzo dobrze. Każdemu przedszkolakowi wręczono medalik „ekoludka” i słodki poczęstunek. Wszystko odbyło się w przemiłej atmosferze.

Paulina Głowińska


0 comments


Dodaj komentarz